Власники чи орендарі приміщень з укриттями повинні пускати туди людей під час повітряної тривоги — КМДА

Власники чи орендарі приміщень з укриттями повинні пускати туди людей під час повітряної тривоги — КМДА

Власники чи орендарі приміщень з укриттями повинні пускати туди людей під час повітряної тривоги — КМДА
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв інспектує укриття, 18 серпня 2022 р. Фото: КМДА

Власники та орендарі приміщень, де розташовані сховища та укриття, зобов’язані забезпечувати вільний доступ до них під час повітряної тривоги. Київська влада разом з рятувальниками та правоохоронцями реагуватиме на випадки недопуску людей до сховищ. Про таке заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час перевірки одного із укриттів Святошинського району.

Посадовець приїхав до укриття на бульварі Академіка Вернадського, на яке неодноразово скаржились кияни, що власник підвального приміщення не пускає туди, коли оголошують тривогу.

"Якщо в будівлі є укриття чи сховище, воно залишається укриттям або сховищем незалежно від форми власності чи управління, незалежно від зміни орендаря чи власника. І під час воєнного стану ці приміщення повинні використовуватися за призначенням", – зазначив заступник голови КМДА.

Власники чи орендарі приміщень з укриттями повинні пускати туди людей під час повітряної тривоги – КМДА
Укриття на бульварі Академіка Вернадського у Києві. Фото: КМДА

За словами Пантелеєва, такі інспекції не мають на меті перешкодити роботі малого чи середнього бізнесу. Навпаки, хочуть пояснити власникам, що люди можуть отримати доступ до безпечних місць за законом. А хто не згодний, то може віддати ці приміщення іншим власникам, оскільки місто втручатиметься та "вирішуватиме проблему жорстко".

У Києві є понад 4 тисячі укриттів для населення. Серед них чимало споруд подвійного призначення: підземні паркінги, підземні переходи, метрополітен, цокольні та підвальні приміщення, а також укриття на підприємствах. У них має бути освітлення, задовільний санітарний стан для перебування людей.

Що відомо

  • Міський голова Віталій Кличко заявив, що грошей на спорудження у Києві нових бомбосховищ та укриттів немає. Всі кошти спрямовуються на оборону. Тому кияни повинні знати перелік тих укриттів, які вже є, або вміти їх швидко знайти у застосунку "Київ Цифровий".
  • У Києві з першого серпня зупиняють під час сигналу повітряної тривоги наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники. Пасажири громадського транспорту під час такої зупинки мають залишити салон та пройти до найближчого укриття.
  • Українські програмісти за підтримки Міністерства цифрової трансформації створили додаток, який сповіщає про повітряну та ще 5 типів тривог ― для людей, у яких немає або не працюють сирени та тих хто знаходиться в укриттях.

Читайте також

Мають укриття: У КМВА розповіли, скільки освітніх закладів готові прийняти учнів офлайн

В українських вишах розпочалось офлайн-навчання: як проходять лекції

На початок