Перейти до основного змісту
На Чорнобильській АЕС знову дозволено роботу з радіоактивними відходами.

На Чорнобильській АЕС знову дозволено роботу з радіоактивними відходами.

На Чорнобильській АЕС знову дозволено роботу з радіоактивними відходами.
. Фото: Associated Press

Ліцензійна комісія Державної інспекції ядерного регулювання України прийняла рішення про відновлення всіх ліцензій на провадження діяльності Чорнобильської АЕС у сфері роботи з радіоактивними відходами. Про це повідомили в ДСП "ЧАЕС".

Як відомо, після тривалої окупації ЧАЕС військами російської федерації, регулятор зупинив дію ліцензій, чим фактично паралізував роботу ЧАЕС у сфері зняття з експлуатації енергоблоків №1, 2 і 3, діяльності на об’єктах з поводження з радіоактивними відходами та окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

В рамках заходів з відновлення дії ліцензій, ЧАЕС виконала необхідний перелік робіт. Зокрема, підтвердила відповідність організаційної структури, наявність кваліфікованого персоналу, матеріальних та інших ресурсів нормам та правилам з ядерної та радіаційної безпеки. Для цього було підготовлено необхідну кількість обґрунтувальних документів та інформації, а також проведено низку робіт з інвентаризації майна, обстеження радіаційних об’єктів, приміщень та території проммайданчика ДСП ЧАЕС. Для виконання робіт з відновлення дії ліцензій було залучено майже всі підрозділи підприємства.

"Рішення прийнято з урахуванням результатів експертної оцінки, проведеної ДІЯРУ із залученням експертів ДНТЦ ЯРБ. ДІЯРУ також запропонувала ЧАЕС виконати ряд додаткових заходів щодо вдосконалення рівня безпеки об’єктів, згідно з рекомендаціями експертної оцінки", — прокоментував відновлення ліцензій начальник відділу ліцензування ЧАЕС Ігор Хом’як.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
  • 11 березня Україна поінформувала МАГАТЕ про те, що повністю втратила зв'язок із захопленою російськими військами Чорнобильською АЕС.
  • 30 березня у Раді повідомили, що система моніторингу рівня радіаційного забруднення на Чорнобильській АЕС не працювала 5 днів. Станом на 25 березня було виявлено перевищення у понад 7 разів.
  • Російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.
  • 18 травня Державне бюро розслідувань висунуло підозру у дезертирстві заступнику генерального директора Чорнобильської атомної електростанції, який втік зі службового місця на початку вторгнення російських військ в Україну. Також його перевіряють на можливу співпрацю з окупантами.
  • 25 травня Офіс генпрокурора назвав ім’я російського військового, відповідального за окупацію Чорнобильської АЕС. За словами колишньої генпрокурорки Ірини Венедіктової, генерал-майора поліції РФ Олег Якушев керував розграбуванням під час окупації ЧАЕС.
  • 19 липня в СБУ повідомили, що зібрали докази того, що підрозділи Збройних сил Росії, які захопили об’єкти "Чорнобильської АЕС" та контролювали їх з 24 лютого до 31 березня 2022 року, вчинили акт ядерного тероризму.
Топ дня
Вибір редакції
На початок