На Полтавщині третина університетів розпочала навчання офлайн

На Полтавщині третина університетів розпочала навчання офлайн

На Полтавщині третина університетів розпочала навчання офлайн
фото: Суспільне Полтава

У двох із шести університетах Полтавщини розпочали навчання. Заняття в аудиторіях відновили студенти 2-4 курсів, розповіла Суспільному начальниця відділу вищої професійно-технічної та позашкільної освіти обласного департаменту освіти Валентина Франчук. Рішення щодо відновлення навчання заклади ухвалювали самостійно.

В одній із аудиторій Полтавської політехніки у студентів третього курсу триває лекція зі статистики. У цьому університеті навчання розпочали із 15 серпня. На офлайн заняття вийшли студенти 2-4 курсів.

"Я дуже рада, що ми вже вийшли з дистанційного навчання в аудиторне. Я вже скучила за своїми одногрупниками. Та й в аудиторії є якась своя робоча атмосфера, і тому тут краще працювати ніж вдома", — каже студентка Полтавської політехніки Аліна Бужинська.

На Полтавщині третина університетів розпочала навчання офлайн
Студент біля дошки на парі у Полтавській політехніці. фото: Суспільне Полтава

"Кожна пара стартувала з того, що ми розповідаємо студентам про те, як діяти у випадку повітряної тривоги. У випадку повітряної тривоги ми всі спускаємося у бомбосховище", — говорить доцентка кафедри фінансів Полтавської політехніки Аліна Глушко.

"У навчальних корпусах ми підготували укриття, підготували та розробили маршрути, евакуаційні шляхи. Провели навчання для науково-педагогічних працівників стосовно їхніх дій під час загроз", — розповідає директор департаменту організації навчального процесу Полтавської політехніки Олег Максименко.

На Полтавщині із шести університетів навчання розпочали у двох – це у політехніці та аграрному університеті. Рішення щодо відновлення занять в аудиторіях заклади ухвалювали самостійно, згідно з рекомендаціями Міністерства освіти, каже Валентина Франчук.

"Це будуть перехідні курси – це 2-3-4 навчальні курси. Далі до них, оскільки у цьому році вступна кампанія має особливості, подовжені терміни, тому здобувачі освіти першого курсу, які будуть навчатися за освітньо-професійними ступенями "бакалавр", розпочинають освітній процес із середини вересня – це 15-19 вересня", — каже начальниця відділу департаменту освіти Полтавщини Валентина Франчук.

На Полтавщині третина університетів розпочала навчання офлайн
Викладачка проводить пару. фото: Суспільне Полтава

Як розповіла Валентина Франчук, від 29 серпня навчання в аудиторіях запланували розпочати в університеті економіки і торгівлі та педуніверситеті. А з 1 вересня – у Кременчуцькому університеті та медуніверситеті, що в обласному центрі.

"Змішана форма передбачається. Ми лекційний матеріал переносимо на онлайн платформу. Відпрацювання пропущених занять теж буде проводитись у формі онлайн. А усі інші моменти ми все таки плануємо проводити у формі офлайн. Ми вчора уже отримали всі протоколи про наявність і відповідність наших укриттів, для того, щоб проводити повноцінне заняття і в разі небезпеки могли захистити наших студентів", — повідомляє ректор Полтавського медуніверситету Вячеслав Ждан.

Читайте також:

В Україні у звичному режимі 1 вересня може запрацювати 32% шкіл, кількість на Полтавщині ще не відома

На початок