Латвія розпочала збір коштів на Байрактар для України

Латвія розпочала збір коштів на Байрактар для України

Латвія розпочала збір коштів на Байрактар для України
БПЛА "Байрактар", фото: baykardefence.com

Сьогодні 16 серпня на латвійській благодійній платформі Ziedot.lv розпочався збір коштів на придбання для потреб ЗСУ безпілотного літального бойового апарата Bayraktar.

Ініціаторами збору коштів стали латвійський співак, телеведучий Ральфс Ейландс та український журналіст Володимир Бірюков.

"Я безмежно вдячний за все, що Латвія вже зробила для України! Ми це бачимо і цінуємо від щирого серця. У російських окупантів і Володимира Путіна нічого не вийде, адже потужна українська армія вже довела, що здатна захистити не тільки Україну, а й увесь цивілізований, демократичний і, головне, вільний світ", — наголосив Бірюков.

Загалом на "латвійський Bayraktar" необхідно зібрати 5 мільйонів євро. Станом на 13:30 16 серпня зібрано вже понад 110 тисяч євро. Внески вже зробили 3249 людини.

Хто ще збирав на Байрактар для ЗСУ

25 травня литовський телеведучий Андрюс Тапінас ініціював збір коштів на безпілотник "Байрактар". Планувалося, що кампанія зі збору 5 млн євро триватиме три тижні, втім литовці зібрали всю суму за три дні.

На початку червня турецька компанія заявила, що дарує Литві "Байрактар" для ЗСУ, на який литовці збирали всією країною 5 мільйонів євро. 6 липня турецький безпілотник Bayraktar TB2, гроші на який зібрали в Литві, відправили в Україну. Подарований Литвою безпілотник отримав назву "Яструб" (Vanagas).

Після того, як турецька компанія вирішила подарувати безпілотник, гроші використали на медичну допомогу та боєприпаси.

22 червня телеведучий, волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лачен організували збір коштів на "народний байрактар". 23 червня Притула повідомив, що за добу українці зібрали гроші на два "Байрактари". Уже 24 червня українці зібрали гроші на чотири "Байрактари" для ЗСУ.

27 червня компанія Baykar повідомила, що надасть Україні безкоштовно три безпілотники.

29 червня польський журналіст Славомір Сєраковський оголосив збір коштів на придбання ударного безпілотника "Байрактар" ​​для України. Необхідну суму організатори планували зібрати за 30 днів.

28 липня турецька компанія Baykar Makina повідомила, що подарує Україні "польський" Bayraktar, а зібрані у Польщі кошти на безпілотник передадуть на гуманітарні проєкти в Україні.

Услід за Литвою та Польщею на Байрактар для України також почали збирати кошти Норвегія та Канада.

Читайте також

"У тебе є 3 тижні зібрати 5 млн євро" — литовський журналіст про те, як знайшов гроші на "Байрактар" для України

Завод "Байрактарів" можуть запустити в Україні вже в кінці 2023 року — посол

Джавеліна і Байрактар. У Мін'юсті розповіли, як українці називають дітей

На початок