Рада схвалила закон про "митний безвіз"

Рада схвалила закон про "митний безвіз"

Рада схвалила закон про "митний безвіз"
Фото: Верховна рада

Верховна рада ухвалила в цілому проєкт закону 7420, відомий як "закон про митний безвіз".

Відповідні дані оприлюднені на сайті парламенту.

Як повідомляє нардеп від фракції партії "Голос" Ярослав Железняк, рішення підтримали 275 народних обранців.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що цей закон наближає українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу. Зокрема, він передбачає приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту і Нової комп’ютеризованої транзитної системи NCTS.

"Проєкт закону розроблено з метою впровадження європейських практик у здійснення митної справи в Україні, підготовки національного законодавства до виконання організаційних процедур для приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 року й участі України у Новій комп’ютеризованій транзитній системі (NCTS), яка використовується договірними сторонами Конвенції, і сприяння ефективному захисту прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності", — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Серед іншого, документ вдосконалює чинні норми задля спрощення проходження митниці для надійних підприємств, надання статусу фінансового гаранта та забезпечення сплати митних платежів. Також законопроєкт передбачає впровадження європейського механізму розгляду скарг і продовження цифровізації митниці, що має прискорити її проходження та зменшити корупційні ризики.

"Подальше укладення "митного безвізу" із ЄС дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією щодо транзитних вантажів із 36 країнами в режимі реального часу, спеціальні транзитні спрощення та прості й рівні умови для фінансових гарантів", — зауважив Шмигаль.

Читайте також

П’ять "безвізів" для України. Які переваги дають базові угоди з ЄС ― думка експерта

На початок