Поблизу Сосниці незаконно розорюють річкові заплави Десни та Убеді

Поблизу Сосниці незаконно розорюють річкові заплави Десни та Убеді

Поблизу Сосниці незаконно розорюють річкові заплави Десни та Убеді оригінал

Заяву до поліції щодо незаконного розорювання річкових заплав Десни та Убеді біля Сосниці подала селищна рада. З початку квітня це вже 5 подібне звернення. По першим чотирьом поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «самовільне захоплення земельної ділянки». Її можуть перекваліфікувати на «самоуправство». Про це Суспільному сказав начальник Сосницького відділу поліції Олексій Давиденко. У селищній раді чекають реакцію на звернення щодо розорювання лугів, і річкових заплав від контролюючих служб.

Олег Шитіков, керівник агропідприємства, яке в суботу орало річну заплаву біля Сосниці. Позаду прив’язаний до стовпа трактор, на ньому орали луг. Його прив’язали місцеві. Вони проти того, що пасовища, які у повінь підтоплює, перетворюють на ріллю. Їм фермер свої дії пояснював так.

«І дорогу, я вам кажу підтоплює. І там підтоплює. Просто, на сьогоднішній день, я витратив більше мільйона гривень сюди. Законно оформив, заплатив оренду, триста людей від мене чекають результату», - каже фермер.

Орати далі фермерові люди не дали. Луг, де в суботу працював трактор, тепер частково зорано. Повз проїжджає Руслан Власенко – він сільський фельдшер.

«Кожного дня я їзджу з Сосниці до села Мале Устя 8 кілометрів велосипедом і спостерігаю, як змінюється наша екологія на гірше. Пройде десь рік-два і наші діти, в мене, наприклад, дві маленькі дочки, вони не зможуть побачити, що таке луки, як вони заливаються Десною, як річками заливаються, які там рослини є, які тварини», - каже Руслан Власенко.

«Поряд з нами знаходиться річка Убідь, далі там протікає Десна. Це вважається – заливні луги, вони повністю заливались водою, навіть асфальт у цьому місці переливався водою», - розповідає начальник земельного відділу Сосницької ОТГ Ігор Чорнуха.

Він каже, розорюючи землю тут, фермер порушив Земельний і Водний кодекс України, а також діяв без погодження Сосницької селищної ради. Робити це треба, бо на лузі є не витребувані паї.

«Стаття 80 Водного кодексу тут порушена – заборонено розорювати заливні луги. І порушені норми діючого законодавства Земельного кодексу України – склад угідь цих – це пасовища. Щоб змінити цей склад угідь потрібно розробити проектну документацію. Вона повинна бути погоджена всіма інстанціями, як екологічна служба, держкомзем і решта. Цього до цього часу не зроблено.»

Цей випадок самовільного розорювання заплав на території Сосницької громади не єдиний. Селищний голова Андрій Портний каже - без переведення пасовища у ріллю - уже розорано близько 300 гектарів лугів. Один з таких зораних лугів цей.

Поле біля села Гапишківка - рілля. За крок починається річка Убідь. За кілометр звідси вона впадає в Десну.

Цей луг, каже селищний голова, зорало місцеве фермерське господарство Геннадія Кузьменка. Агропідприємств, які розорють заплави на території Сосницької громади, всього 4-ри.

«Не хочу їх публічно озвучувати. Місцеві жителі знають,хто це такі. В наших зверненнях в правоохоронні органи ми зазначили, що це за юридичні особи», - говорить Андрій Портний.

Начальник Сосницького відділу поліції Олексій Давиденко каже: «Було загалом відкрито два кримінальні провадження за статтею 197, як самовільне захоплення земельної ділянки. На даний час тривають слідчі дії. Це початкова стаття, з якої ми починаємо проводити слідчі дії. Далі, ймовірно, буде зміна на іншу кваліфікацію. Самоуправство».

Заяви та звернення щодо незаконного розорювання лугів до ряду держорганів, в тому числі і до правохоронних селищна рада направляла п’ять разів.

«Поки що немає правової оцінки з боку екологічної інспекції, з боку держкомзему, з Деснянського басейнового управління. Ми чекаємо на їхню реакцію.»

Прес-секретар обласного управління Держеконінспекції Катерина Насінник Суспільному сказала: звернення стосовно розорювання заплав Десни та Убіді від Сосницького селищного голови розглядається, відповідь буде до кінця квітня.

Ми намагаємось отримати коментар фахівців Деснянського басейнового управління. Також ми намагались зв’язатись з фермерами, прізвища, яких звучать в сюжеті. Номери абонентів, які ми набирали, не відповідали. Ми залишаємо для них цю можливість дати свій коментар.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди