У Хмельницькому відбувся благодійний забіг “Крок за Соню”

У Хмельницькому відбувся благодійний забіг “Крок за Соню”

У Хмельницькому відбувся благодійний забіг “Крок за Соню”
Фото: Суспільне Хмельницький

Благодійний забіг на підтримку трирічної Софійки Коваль відбувся у Хмельницькому. Окрім спортсменів до благодійної акції приєднались усі охочі.

Про це Суспільному розповів начальник Хмельницького міського управління молоді і спорту Сергій Ремез.

Дев’ята ранку. У парку імені Михайла Чекмана зареєстрували учасників на забіг. Після розминка та старт. До забігу долучилися і дорослі, і діти. Разом зі своїм семирічним сином на забіг прийшов Руслан Бойко.

“Я побачив повідомлення, що проводиться так акція і вирішив підтримати Соню, ну а син також захотів підтримати. Не відмовив йому”, - сказав учасник акції.

Начальник управління молоді і спорту Хмельницької міської ради Сергій Ремез розповів, щодо забігу доєднались майже всі спортивні клуби міста, які займаються за біговою програмою. Серед них є і ветерани спорту, і діти, котрі займаються в спортивних школах. Дистанція середня, додає Ремез: “Організатори зробили дистанцію такою, щоб вона була доступна, як професійним спортсменам, так і пересічним мешканцям Хмельницького. Дистанція проходить по рівнині, у парку імені Михайла Чекмана. дистанція 2,5 кілометра, не зовсім маленька, не зовсім велика”.

Учасниця забігу і волонтерка Дарина Янчук каже, благодійний забіг - це не перша акція на підтримку Софійки.

“Ще раніше ми започаткували марафон «Крок за Соню», це означає, що людина долучається, проводить благодійне тренування на підтримку Софійки, а сьогодні ми цю акцію продовжуємо благодійним забігом. Софійка поки що не може ходити, але ми можемо зібрати кошти їй на лікування, щоб її вилікувати й вона нарешті змогла зробити свої перші кроки”, - говорить волонтерка.

Бабуся Софії Коваль Неля Крук розповіла, що дівчинка зараз на підтримувальному лікуванні та все ж не ходить.

“Вона не може ні стояти, ні ходити. Три роки дитині, всі розуміють наскільки вона хоче ходити, наскільки вона прагне того. Вона дуже плаче тоді, коли в неї це не виходить, тому, що вона встане на колінка, а піднятися в неї вже просто не має сил. Сподіваємося, що ми зберемо за цей рік необхідну суму коштів на її лікування і мрія здійсниться, і вона все-таки стане на ніжки та зможе ходити”, - сказала бабуся Софії.

За підрахунками реєстраторів до забігу долучились 108 учасників.

Що відомо

  • У трирічної Софії Коваль діагностували рідкісне генетичне захворювання - спінально-м’язову атрофію. Через це атрофуються м’язи, дитина не може повноцінно рухатися. На лікування потрібно 2,3 мільйона доларів.
На початок