Армія РФ може втратити здатність захищатись навіть від обмежених атак ЗСУ — ISW

Армія РФ може втратити здатність захищатись навіть від обмежених атак ЗСУ — ISW

Армія РФ може втратити здатність захищатись навіть від обмежених атак ЗСУ — ISW
Фото: Оперативний ЗСУ

Російська армія не може доставляти боєприпаси, паливо та важку техніку, достатню для наступальних або оборонних операцій, через понтонні переправи або по повітрю.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Через високоточні удари ЗСУ по мостах у Херсонській області, у військ РФ спостерігається нестача палива та боєприпасів. А також покинута російська техніка, зниження інтенсивності російських штурмових і артилерійських обстрілів.

На думку експертів, можливе збільшення випадків російського мародерства та кількість російських військовополонених, захоплених ЗСУ.

Якщо українські війська зможуть перешкодити росіянам відновити будь-який з пошкоджених мостів, російські сили на західному березі Дніпра, швидше за все, втратять здатність захищатися навіть від обмежених українських контратак.

Що відомо:

  • 13 серпня ракетно-артилерійські підрозділи ЗСУ завдали чергового удару по автомобільному мосту через дамбу у Новій Каховці. Тепер його не можна використовувати за призначенням.
  • Міністерство оборони Великої Британії стверджує, що російські війська зараз не мають мостів, придатних для переправлення важкої техніки або вантажів через річку Дніпро в Херсонській області, і повинні покладатися в основному на понтонну переправу, яку вони встановили біля Антонівського автомобільного мосту.
  • Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що керівний склад російської армії переміщується на лівий берег Дніпра в той час, як солдати РФ лишаються на правому березі.
  • В Інституті вивчення війни вважають, що російські війська можуть змінити пріоритет наступу на північному сході Донецької області, щоб відвернути увагу від контрнаступальних дій ЗСУ на півдні України.

Читайте також:

  • 172 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок