Результати трьох російських легкоатлетів дискваліфікували через допінг: що про це відомо

Результати трьох російських легкоатлетів дискваліфікували через допінг: що про це відомо

Результати трьох російських легкоатлетів дискваліфікували через допінг: що про це відомо
AP

Під санкції потрапила олімпійська чемпіонка 2004 року.

Результати трьох російських легкоатлетів дискваліфікували через порушення ними антидопінгових правил. Відповідне рішення було ухвалене органом Athletics Integrity Unit, що стежить за дотриманням допінг-контролю в легкій атлетиці.

Під нові санкції підпадають стрибунка у висоту Єлена Слєсарєнко, метальник молота Кірілл Іконніков та бігунка Єлєна Аржакова. У допінг-пробах усіх трьох згаданих спортсменів було виявлено заборонені речовини.

Двоє з трьох російських спортсменів - Іконніков та Аржакова - отримали нові терміни дискваліфікації. Усім трьом також анулювали частину їхніх попередніх результатів.

Які санкції застосували до російських спортсменів

Єлєна Слєсаренко

Слєсарєнко - олімпійська чемпіонка 2004 року зі стрибків у висоту. Після Олімпіади 2008 року в Пекіні спортсменку вже відсторонювали на чотири роки, заразом анулювавши її результати у 2008-2012 роках. Росіянка закінчила кар'єру у 2014 році.

Згідно з новими санкціями, під дискваліфікацію підпадатимуть результати Слєсарєнко від липня 2013 року до жовтня 2016-го. Її олімпійське "золото" 2004 року залишається актуальним.

Кірілл Іконніков

Відсторонення Іконнікова, що вже відбував восьмирічну дискваліфікацію, продовжили ще терміном на два роки. Він не зможе брати участь у змаганнях до квітня 2026 року.

Раніше через провалений допінг-тест були дискваліфіковані результати 38-річного росіянина з Олімпійських ігор 2012 року. На змаганнях у Лондоні він посідав четверте підсумкове місце.

Єлєна Аржакова

Чемпіонку Європи 2011 року в приміщенні Аржакову відсторонили терміном на два роки. Відтак 32-річна бігунка не зможе змагатися до липня 2024 року.

Раніше Аржакова вже відбувала дворічну дискваліфікацію у 2013-2015 роках. Через попередню дискваліфікацію бігунку позбавили золотої медалі європейської першості з бігу на 800 метрів.

Що відомо

  • У травні Росію позбавили "срібла" Олімпійських ігор-2014 у жіночій естафеті з біатлону. Причиною став допінг російської біатлоністки Ольги Зайцевої.
  • Російських веслувальників через допінг також позбавили "золота" чемпіоната світу 2014 року. Новими чемпіонами естафети 4х200 метрів тоді були призначені веслувальники з України.
Читайте також: Україна отримала "золото" Росії з чемпіонату світу-2014 у веслуванні: як це стало можливим
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо