Екоініціатива "Місто живих стін": в центрі Києві висадили 20 паростків винограду Вічі

Екоініціатива "Місто живих стін": в центрі Києві висадили 20 паростків винограду Вічі

Екоініціатива "Місто живих стін": в центрі Києві висадили 20 паростків винограду Вічі
Фото: Київська міська рада

У Києві висадили 20 паростків винограду в межах вертикального озеленення міста.

"Вертикальне озеленення – це поширена практика збільшення площі зелених насаджень у світі, яке сприяє покращенню екосистеми. Рослини поглинають пил, газ, шум, знижують температуру у приміщенні, генерують кисень, а також стають прикрасою міського простору",– йдеться у повідомленні Київської міськради.

Начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний розповів, що 10 серпня у столиці висадили понад 20 паростків винограду Вічі у внутрішньому дворику мерії по вулиці Хрещатик, 36.

"А це означає, що вже наступного року тут з'являться "живі" стіни, які будуть не тільки дарувати прохолоду влітку, але й тішитимуть око працівників, гостей та відвідувачів", – каже Возний.

До ініціативи долучились п'ять районів Києва: Дарницький, Деснянський, Печерський, Солом'янський та Шевченківський. Жителі столиці також можуть брати участь в озелененні. Для цього необхідно висаджувати паростки винограду Вічі біля своїх будинків самостійно або звернутись з такою пропозицією до ОСББ або керівних компаній.

Що відомо

  • За результатами дослідження рівня озеленення міст, Київ посів соте місце за показниками доступності озеленення для людей.
  • Паростки винограду Вічі висадили біля будівлі Дарницької райдержадміністрації. Рослини також прикрашатимуть стіни шкіл, дитсадків, комунальних будівель району
  • Завдяки вусикам-присоскам ця виноградна лоза легко чіпляється за стіни, тому не вимагає особливої опори і не руйнує поверхні. А ще відрізняється бурхливим ростом – щорічний приріст пагонів становить 1-3 метри. Виноград Вічі досить легко вирощувати, але його плоди не їстівні.

Читайте також

Як озеленення може врятувати місто від спеки. Пояснює урбаніст

На початок