Бізнес-спільникам колишнього очільника МВС України повідомили про підозру

Бізнес-спільникам колишнього очільника МВС України повідомили про підозру

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в ухиленні від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) чотирьом бізнес-спільникам ексміністра МВС Віталія Захарченка.

Як повідомили у відомстві, слідчі викрили схему з отримання неправомірної вигоди та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом через банківські установи. До неї був причетний колишній міністр внутрішніх справ України часів Януковича Віталій Захарченко.

"Через довірених осіб з-поміж свого близького оточення він організував та залучив до протиправної діяльності значну кількість юридичних та фізичних осіб, у тому числі іноземних. "Прокладки" були потрібні для перерахування незаконно отриманих коштів як на офшорні рахунки, так і рахунки українських підприємств для подальшої легалізації", — зазначали в ДБР.

Платежі, за даними слідчих, оформлювались нібито під виглядом повернення фінансової допомоги, яка насправді була фейковою. Частину цих коштів направляли на рахунки спільників Захарченка та передавали замовнику готівкою.

У ході розслідування ДБР зібрало докази та повідомило про підозру чотирьом особам, які в підконтрольній Захарченку банківській установі отримали від кількох юридичних осіб кошти у сумі близько 100 млн гривень кожен.

Учасники схеми не задекларували та не сплатили податок на доходи фізичних осіб в сумі 68 млн грн, що призвело до ненадходження до місцевих бюджетів різних рівнів коштів в особливо великих розмірах.

Кримінальне провадження розслідується за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора. Провадження щодо самого колишнього міністра розслідується НАБУ.

Що відомо

  • Державне бюро розслідувань у лютому 2022 року завершило розслідування щодо колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, його заступника й ексначальника департаменту матеріального забезпечення ВМС, які у 2014 році придбали в РФ гранати, що використовувалися проти учасників Революції Гідності.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок