113 "за": громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського патріархату

113 "за": громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського патріархату

113 "за": громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського патріархату
Суспільне Черкаси

У селі Хутори Черкаського району парафія перейшла до Православної церкви України. 7 серпня відбулися збори у місцевому Будинку культури, де "за" проголосували 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.

113 "за": громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського патріархату
Суспільне Черкаси

За словами місцевих жителів, від початку збройної агресії Росії до церкви перестало ходити чимало парафіян. Утім, як РФ розпочала повномасштабну війну, у людей виникло остаточне бажання перейти до ПЦУ.

113 "за": громада на Черкащині перейшла з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України
Суспільне Черкаси

"Ми українці й нині агресія Москви переросла у війну проти нашого народу. Вони убивають наших хлопців, а наш батюшка Олег, не благословляє, а розповідає нісенітниці про братовбивство. Я вважаю, що він виконує вказівку з Москви", — пояснила жителька Хуторів Тамара Скринська.

Вірянка розповіла, що жителі села не поділяють поглядів, які пропагує місцеве церковне духовенство.

"Не можу терпіти те, що щораз під час служіння батюшка начитує, що Мазепі оголосили анафему. А десятку, де зображений український гетьман він брати не відмовляється. У церкві не заведено зчиняти сварку, але після проповідей ми вдома багато обговорювали, бо ми не згодні з поглядами батюшки московського. Ми хочемо, щоб настоятель поділяв наші погляди та благословляв українське", — додала пані Тамара.

Громада на Черкащині перейшла з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України
Суспільне Черкаси

"Ми живемо в Україні, то навіщо нам Московський патріархат? Ми усі патріоти своєї країни, ми хочемо ходити до своєї церкви", — розповіла Тетяна Черниз.

Як пояснив настоятель парафії святих Кирила та Мефодія м. Черкас протоієрей, військовий капелан Ігор Шемяков, голосування — лише перший крок. Потрібно ще пройти процедуру, щоб отримати настоятеля та нову церкву:

"Зараз згуртується кістяк церкви — парафіяльна рада, яка потім буде звертатися до папи, до єпархії, до владики з проханням про виділення землі на побудову церкви. Я думаю, що цю церкву московський патріархат запросто не віддасть", — пояснив капелан.

Під час голосування "за" вихід з Московського патріархату було 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.

Все, що відбувалося представники церкви Московського патріархату коментувати відмовилися та до церкви знімальну групу не пустили. Утім обіцяли дати відповідь на інформзапит Суспільного від 3 серпня. Відповідь ми опублікуємо одразу, як отримаємо.

Що відомо

Станом на 25 травня 2022 року на Черкащині 12 парафій вийшли з московського патріархату і перейшли до Православної церкви України. Про це Суспільному повідомив митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок