У Черкасах волонтери видавали продуктові набори для мам-переселенок

У Черкасах волонтери видавали продуктові набори для мам-переселенок

У Черкасах волонтери видавали продуктові набори для мам-переселенок
Суспільне Черкаси

Чаї, горішки, дитяче харчування та вітаміни – такі набори отримали мами-переселенки, які годують грудьми. Допомогу організували в межах акції "Тиждень підтримки грудного вигодовування". Також можна було проконсультуватися і з лікарем, розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава.

З її слів, через війну, стрес у жінок посилився, а відповідно і виникли проблеми з годуванням дітей.

Горішки для покращення імунітету та фіточаї для покращення лактації. Такі набори роздали мамам, розповіла волонтерка Ксенія Пантєлєєва.

"Матусі у нас знаходяться в стресі і в багатьох немає молока, або процеси ускладнилися. Так це підвищить їхню лактацію. А загалом ми стандартно мамочкам всім видаємо дитяче харчування для дитини".

Набір для харчування для десятимісячної Ксенії отримала переселенка Ольга Іванова. Вони вчора приїхали з Бахмута. Аби продовжити грудне вигодовування, намагалася увесь цей період не нервуватися:

"Все добре було з молоком, молока вистачає. У Бахмуті вже почалися вуличні бої, через це довелося поїхати. Тому, що з маленькою дитиною в підвалі сидіти — це не варіант. Для нас найголовніше, щоб вона була у безпеці".

ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЛАКТАЦІЇ У ЖІНОК-ПЕРЕСЕЛЕНОК
Суспільне Черкаси

Сумішами нині годує тримісячну Мілану харків’янка Світлана Юрченко. Жінка розповіла, що через стрес так і не вийшло розпочати природне вигодовування дитини:

"На жаль не вийшло годувати, щось було, напевно, з молоком. Тому, що молока було багато, але дитина відмовлялася його їсти. Я пробувала і зціджуватися, і в пляшечці давати, соски замінювати, але суміші будь-які їла, а молоко – ні. Я думаю, що це пов’язано зі стресом, тому що ми декілька місяців знаходилися в бомбосховищі і всі ці нерви, хвилювання, стрес дали про себе знати".

ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЛАКТАЦІЇ У ЖІНОК-ПЕРЕСЕЛЕНОК
Суспільне Черкаси

Щодо цих проблем жінки мали змогу проконсультуватися відразу з лікарем. Бо через стресові ситуації проблеми з лактацією виникають ще частіше, зазначила лікарка-неонатолог Таїса Шкляр. А грудне вигодовування під час війни набуває особливого значення.

"Грудне вигодовування не просто забезпечує здолання голоду, здолання спраги. Грудне вигодовування рятує життя. У мирні часи розуміємо, що кожна мама має індивідуальне молоко для своєї дитини, то під час війни в бомбосховищах, у якихось невідповідних місцях, при переїздах, вокзалах, яка готує дитину грудьми, має можливість, якщо в неї багато молока, може нагодувати і чужу дитину", — прокоментувала лікарка.

ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЛАКТАЦІЇ У ЖІНОК-ПЕРЕСЕЛЕНОК
Суспільне Черкаси

За її словами, протягом цього тижня посилену увагу приділяють якісному харчуванню молодих мам.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок