Михайла Романчука не допустили до старту на Євро-2022 з плавання на відкритій воді: у чому причина

Михайла Романчука не допустили до старту на Євро-2022 з плавання на відкритій воді: у чому причина

Ексклюзивно
Михайла Романчука не допустили до старту на Євро-2022 з плавання на відкритій воді: у чому причина
AP

Ексклюзивний коментар Михайла Романчука для Суспільне Спорт.

Український плавець Михайло Романчук змагатиметься на чемпіонаті Європи з водних видів спорту лише у плаванні в басейні. Його не включили до заявки у плаванні на відкритій воді, де Романчук почав змагатися у 2022 році.

На чемпіонаті світу-2022, що пройшов у Будапешті, Романчук стартував як у басейні, так і на відкритій воді. Але на Євро-2022, що відбудеться у Римі, він змагатиметься лише у басейні.

Причина - відсутність кваліфікаційного старту, який необхідний для можливості потрапити у заявку команди на чемпіонат Європи. Про це сам Романчук розповів у ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

"Між двома чемпіонатами Європи ти маєш виступити хоча б на одному Кубку Європи на відкритій воді. У зв'язку з тим, що я почав виступати на відкритій воді в кінці травня [2022 року], з цього моменту був тільки один старт: у Сербії, якраз у ті дати, коли я був на тренувальному зборі в Іспанії. Я не зміг туди вирушити. Українська федерація подавала запит, щоб мене підтвердили [для участі на Євро-2022], попри ці правила. Але незважаючи на [цей запит], європейська федерація не дала мені дозвіл виступити на Євро-2022 на відкритій воді", - пояснив Романчук.

Правило, про яке згадав Михайло, передбачає, що спортсмен для участі в чемпіонаті Європи має упродовж 2-річного циклу (між континентальними чемпіонатами) виступити принаймні на одному турнірі рівня Кубка Європи. Водночас, Михайло Романчук почав змагатися на відкритій воді лише у сезоні 2022 року - і не встиг виконати цю вимогу.

Тож на чемпіонаті Європи-2022 Михайло Романчук змагатиметься на трьох дистанціях у басейні - 400 м, 800 м та 1500 м вільним стилем. Це він також підтвердив Суспільне Спорт.

За попереднім планом, Романчук планував стартувати у басейні на 800 м та 1500 м, а також пропливти два запливи на відкритій воді. Однак через недопуск до відкритої води, він додав ще старт на 400-метрівці.

Календар Михайла Романчука на Євро-2022

  • 800 м: попередній заплив - п'ятниця, 12 серпня, фінал - субота, 13 серпня
  • 1500 м: попередній заплив - понеділок, 15 серпня, фінал - вівторок, 16 серпня
  • 400 м: попередній заплив - середа, 17 серпня, фінал - середа, 17 серпня

Що відомо

  • Михайло Романчук є чинним чемпіоном Європи на 800 м та 1500 м, обидві золоті нагороди він здобув на Євро-2020.
  • Чемпіонат Європи з водних видів спорту відбудеться з 11 по 21 серпня у Римі, Італія.
  • На чемпіонаті світу-2022 Романчук виграв дві медалі: "бронзу" в запливі на 800 метрів та "бронзу" у плаванні на відкритій воді на 5 км.
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо