Дніпряни можуть безкоштовно відпочити у санаторіях: що для цього потрібно

Дніпряни можуть безкоштовно відпочити у санаторіях: що для цього потрібно

Дніпряни можуть безкоштовно відпочити у санаторіях: що для цього потрібно
Фото: pixabay.com

Вже понад 100 жителів Дніпра оздоровилися за міський кошт. Усі вони належать до пільгових категорій: люди з інвалідністю, ті, хто постраждали від війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС.

Які документи потрібно зібрати та яка сума відшкодування – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

15-річний Матвій згадує свій відпочинок у санаторії серед соснового бору. У хлопця ментальний розлад. Також має супутні хвороби: порушення обміну речовин, проблеми з серцем і гормонами.

Мама Матвія, Ольга Іпатова, обрала санаторій, який підходить сину за профілем захворювань.

"Там грязелікування, спелеотерапія, ароматерапія, фізіопроцедури, вода лікувальна. Що важливо — дієтичне харчування", — розповідає жінка.

З початком повномасштабної війни, каже Ольга, хлопець майже перестав виходити з дому, тож поїздка у санаторій стала для нього особливою подією.

"Дуже цього чекав, дуже задоволений, що поплавав, застав теплу погоду. У плані оздоровлення показники покращилися, тобто йому це пішло на користь", — говорить мама хлопця.

Хто може претендувати на безкоштовне оздоровлення

На безкоштовне оздоровлення, за словами начальниці відділу департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Анни Наливайко, можуть претендувати діти з інвалідністю. Також люди, що постраждали від чорнобильської катастрофи, учасники війни в Афганістані, та ті, хто отримав інвалідність через бойові дії.

Для цього потрібно звернутися до управління соціального захисту, подати відповідну заяву та медичну довідку за формою 070. А також документи, що підтверджують пільгову категорію.

Дніпряни можуть безкоштовно відпочити у санаторіях: що для цього потрібно

"Громадяни пільгових категорій самостійно обирають заклад, і також вони обирають дату оздоровлення. Далі департамент соціальної політики шляхом офіційного листування з санаторієм отримує погодження на прийняття на відповідні дати, надає свою ліцензію на проведення медицинської практики", — пояснює посадовиця.

Крім того, зазначила вона, існує гранична вартість оздоровлення.

Для дітей з інвалідністю разом із супроводжуючим це 21 тисяча гривень. Для учасників бойових дій – 10 350 гривень. Така ж сума і для ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Для дорослих з інвалідністю – 8 тисяч 640 гривень. Діти пільгових категорій (з багатодітних родин, сироти, а також обдаровані та талановиті діти) можуть отримати часткову грошову компенсацію на відпочинок – до 10 тисяч гривень.

Дніпряни можуть безкоштовно відпочити у санаторіях: що для цього потрібно

Цьогоріч на оздоровлення громадян соціально незахищених категорій у бюджеті заклали 10 мільйонів гривень. Відпочити вже встигли понад 100 жителів Дніпра. До кінця цього року поїхати до санаторіїв мають ще понад 700 людей.

Автори — Софія Москаленко, Владислав Смичков

Читайте також

Майже півтори тисячі жителів Дніпропетровщини безкоштовно оздоровляться в санаторіях: як та хто може скористатися

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок