Абітурієнти з Запорізької області мають право на вступ до вишів за квотами

Абітурієнти з Запорізької області мають право на вступ до вишів за квотами

Абітурієнти з Запорізької області мають право на вступ до вишів за квотами
Фото: Суспільне Запоріжжя

Абітурієнти з запорізькою реєстрацією мають право на вступ до навчальних закладів за умовами прийому "квоти-2". Вони можуть претендувати на 40 відсотків бюджетних місць від загального обсягу.

Згідно із наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №75, місто Запоріжжя входить до "особливо небезпечних територій" – каже заступник відповідального секретаря приймальної комісії НУ "Запорізька політехніка" Володимир Василевський.

Такі вступники можуть брати участь у конкурсі на вступ як за результатами національного мультипредметного тесту, так і за результатами індивідуальної усної співбесіди.

""Квота-2" містить 40% від об'єму бюджетних місць на певну спеціальність. Тобто люди, які зареєстровані на особливо небезпечній території, можуть брати участь в конкурсі саме на ці 40% бюджетних місць. Запорізька область входить, але не вся".

вступна кампанія
Володимир Василевський. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вступник може звернутися безпосередньо до приймальної комісії, і ми його поінформуємо, надамо йому відповідну консультацію та інформацію, чи входить певний населений пункт до переліку особливо небезпечних територій на цей час часу", — каже Володимир Василевський.

Абітурієнти, які хочуть вступати у межах "Квоти-2" до Запорізького національного університету, повинні звернутися до юридичного відділу навчального закладу з довідкою про місце проживання, паспортом та атестатом.

вступна кампанія
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Звертаються до юридичного відділу, їм там дають юридичний висновок, після цього ми таких людей вносимо до єдиного реєстру пільгових категорій. Після того, як ми внесемо їх до реєстру пільгових категорій, вони подають електронні заяви на вступ. Звичайно, кількість таких місць не нескінченна, тобто їх якась частина. Якщо, наприклад, таких місць шість, а людей таких буде вісім, то, звичайно, між ними також буде рейтинг, і за балами вони, тобто у них буде свій окремий рейтинг", — розповідає Єлизавета Мансітова, провідна фахівчиня приймальної комісії ЗНУ.

вступна кампанія
Єлизавета Мансітова. Фото: Суспільне Запоріжжя

Заяву для здобуття вищої освіти в електронному кабінеті вступники, що беруть участь у конкурсі на основі індивідуальних усних співбесід, повинні подати до 8 серпня. До 23 серпня – ті, хто складав національний мультипредметний тест.

До ЗНУ цьогоріч переїхали Бердянський державний педагогічний університет та Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного з Мелітополя. В обох університетах нині також триває вступна кампанія.

Відповідальна секретарка приймальної комісії Бердянського державного педагогічного університету Наталія Рула каже, що для отримання освітнього ступеня "бакалавр" можна подати документи на основі повної загальної середньої освіти:

"Тобто це випускники шкіл і також ми можемо прийняти на основі диплома молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра. Також вступники можуть отримати другу вищу освіту. Зараз у нас активна фаза прийому документів. На сьогодні зараз ми приймаємо документи для отримання ступеня бакалавра, а вже з 1 серпня розпочалася реєстрація електронних кабінетів для вступу до магістратури. Заяви для вступу на магістратуру будуть з 16 серпня", — каже Наталія Рула.

вступна кампанія
Наталія Рула. Фото: Суспільне Запоріжжя

Нині цікавляться навчанням у педагогічному університеті переселенці з Бердянська, Мелітополя, Полог й запоріжці — каже Наталія Рула. Навчання в університеті в першому семестрі (перше півріччя) відбуватиметься дистанційно.

Перший семестр навчання у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного також буде відбуватися дистанційно. 65% викладачів навчального закладу будуть викладати з підконтрольних територій України — сказав ректор університету Сергій Кюрчев.

Абітурієнти з Запорізької області мають право на вступ до вишів за квотами
Сергій Кюрчев. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Є у нас достатня кількість абітурієнтів, які вступають звісно, з Мелітополя. Із Запорізької області є в нас майбутні абітурієнти, які знаходяться на підконтрольній території. Для абітурієнтів, що знаходяться на тимчасово окупованій території, для них в цьому році вступна кампанія пом'якшена, скажімо так. Вони можуть вступати до ВНЗ сидячи вдома на умовах дистанційної, усної співбесіди", — каже Сергій Кюрчев.

Читайте також: Наразі триває опитування батьків. У профільному департаменті ЗОВА не можуть завчасно говорити про формат навчання

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок