У тріатлоні до жіночих змагань допускатимуть трансгендерних спортсменок. Для них запровадили жорсткі умови

У тріатлоні до жіночих змагань допускатимуть трансгендерних спортсменок. Для них запровадили жорсткі умови

У тріатлоні до жіночих змагань допускатимуть трансгендерних спортсменок. Для них запровадили жорсткі умови
AP

Керівний спортивний орган вестиме контроль над рівнем тестостерону в організмі трансгендерних атлеток.

Міжнародний союз тріатлону (World Triathlon) ухвалив рішення, яке дозволяє трансгендерним спортсменкам брати участь у жіночих турнірах за умови дотримання жорстких умов. Про це повідомляє офіційний сайт організації.

У листопаді 2021 року Міжнародний олімпійський комітет надав міжнародним спортивним федераціям можливість самостійно встановлювати правила для допуску на змагання трансгендерних людей.

У січні стало відомо, що рішення не підтримують World Athletics, Міжнародний союз велосипедистів (UCI) та World Triathlon. Свою позицію вони пояснили необхідністю контролювати рівень тестостерону в організмі трансгендерних спортсменів для збереження справедливої конкуренції в жіночих турнірах.

Читайте також: World Athletics просить МОК переглянути політику щодо трансгендерних людей у спорті

У чому полягає рішення World Triathlon

Керівний орган контролюватиме рівень тестостерону в організмі трансгендерних спортсменок, що бажають змагатися на жіночих турнірах. Низький рівень тестостерону в їхньому організмі має зберігатися упродовж щонайменше двох років.

Також спортсмени, що хочуть перейти у жіночий спорт, мають дотриматися обов'язкової перерви у чотири роки від моменту, коли вони востаннє змагалися на чоловічих турнірах.

Виконавчий комітет World Triathlon голосуванням більшості членів проголосував за запровадження нових правил протягом 30 днів.

"Ми більше року вивчали це питання. Ми вислухали думку всіх акціонерів World Triathlon, і я можу тільки подякувати всім комітетам та комісіям за ту детальну роботу, що вони виконали для формування цих правил. Ми - маленька федерація, але завжди мали інклюзивність та гендерний баланс у своєму ДНК", - заявив президент керівного органу Марісоль Касадо, що також є членом МОК.

Що відомо

  • У червні Міжнародна федерація водних видів спорту (FINA) запровадила нову гендерну політику допуску на свої турніри. Згідо з нею, FINA обмежила участь у змаганнях для трансгендерних та інтерсекс-смпортсменок, які пройшли чоловічий пубертатний період.
Читайте також: FINA обмежила доступ до жіночих змагань з водних видів спорту для трансгендерних та інтерсекс-атлеток: що це означає
  • Згодом про свої наміри переглянути гендерну політику повідомили у ФІФА та World Athletics - керівних спортивних органах з футболу та легкої атлетики відповідно.
  • На Олімпійських іграх 2020 року вперше змагалася трансгендерна атлетка. Нею стала новозеландська важкоатлетка Лорел Габбард, що виступала у вагових категоріях понад 87 та 90 кг.
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо