Як допомогти тваринам пережити спеку — поради ветеринара

Як допомогти тваринам пережити спеку — поради ветеринара

Як допомогти тваринам пережити спеку — поради ветеринара
. Фото: Суспільне Хмельницький

Літня спека для тварин так само небезпечна, як і для людей, адже існує ризик перегріву. Як забезпечити домашнім улюбленцям комфортні умови, чи можна котам і собакам знаходитись у кімнаті з кондиціонером й які симптоми небезпечні — в ефірі радіо “Промінь” розповів ветеринар Василь Олексієнко.

Про кондиціонери та стрижку

У групі ризику тварини з хронічними захворюваннями, особливо серця. До них ветеринар радить ставитись особливо уважно.

Усім без винятку тваринам протипоказано влітку знаходитись у наглухо закритих приміщеннях, які не провітрюють.

“Тому що кисню мало, компенсаторні механізми обмежені у всіх і особливо, до речі, у гризунів. Шиншили страшенно страждають від спеки. В них 30 хвилин і 26 градусів і мало провітрювання — і все, нічим не допоможеш,” — наголошує Василь Олексієнко.

Чи можна котам і собакам знаходитись у кімнаті з вентилятором чи кондиціонером? Експерт переконаний, що можна. За його словами, якщо тварині некомфортно, вона просто відійде від холодного повітря й сховається десь в квартирі.

Ветеринар звертає увагу на стереотип, що влітку пухнастого кота чи собаку краще постригти.

“Стригти тварин не можна, це в них захист: діє як повітряна подушка, яка захищає як від холоду, так і від спеки. Тому стриженому котику, який тяжко дихає, ще гірше, ніж нестриженому. Тому пухнасті котики мають залишатись пухнастими”, — підкреслює Василь Олексієнко.

Натомість він радить щовечора вичісувати своїх чотирилапих улюбленців, бо в спеку вони активно линяють, скидаючи підшерсток.

Як діяти, коли тварина перегрілась

Мочити кота чи собаку в спеку теж не можна, бо для них це, передусім, стрес. Адже це створює різку втрату тепла, що створює навантаження на їхній організм. Мочити кота чи собаку, каже ветеринар, можна лише у випадку перегріву й коли є ознаки неврологічних патологій.

“Якщо в нього перегрів, мозок в прямому розумінні слова кипить, ці ситуації потребують охолодження тіла, і то там треба не миттєво охолоджувати: за 20 хвилин можна не більше, ніж на один градус скинути температуру. Тому що це навіть для здорового серця ненормально. Інакше зі спеки в холод — і серце зупинилось,” — застерігає Василь Олексієнко.

Він радить прикласти холод на ділянки, де проходять судини, це пахви й шия за вухами.

Оцінити, чи все в порядку з котом чи псом, якщо він сильно хекає, можна, подивившись на його язика. “Якщо кіт в нормі, він у нього рожевий або насичено червоний. Але якщо він фіолетовий, коричневий, синій, не дай бог, до лікаря бігом, бо 30 хвилин — і може бути запізно,” — пояснює ветеринар.

Про вуличних тварин

Крім того, ветеринар нагадує про вуличних тварин. Він каже, такі коти й собаки куди більш самостійні, ніж домашні годованці, й принаймні затінок знайти можуть самостійно. Про що справді варто подбати, то це про воду. Тому ветеринар радить розставити посудини з водою в кількох місцях у затінку.

“Сховатись їм є де — від кущів до підвалів. До речі, нагадаю, що котики у нас визнані частиною екосистеми міста, тому їх не можна виганяти з підвалів”, — зазначає ветеринар.

Читайте також

"Земля намагається скинути людство, як стару шкіру": у чому причина хвиль аномальної спеки в Європі та світі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок