Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій надійшло за добу

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій надійшло за добу

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій надійшло за добу
фото: Суспільне Полтава

138 звернень надійшло з пропозиціями щодо перейменування вулиць у Полтавській громаді. Про це Суспільному повідомила секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць міськради Тетяна Татаріна. Власні бачення щодо нових назв надсилають з вечора 3 серпня. Під час першого етапу внести зміни мають у назви 73 вулиць.

Ганна Рибальченко заповнює спеціальну Google-форму, яку відкрили для внесення пропозицій щодо перейменування вулиць у Полтавській громаді.

"Міська рада Полтави. Заходжу на офіційний сайт, (розділ – ред.) громадянам і перше посилання. Далі тут є посилання на анкету опитувальник. Заповнюю електронну адресу, прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання. Контактний номер телефону. Обираю місто Полтава. Далі йде опис назв вулиць і можна внести свої пропозиції", — говорить жителька Полтави Ганна Рибальченко.

У Полтаві почали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць: як долучитися
Вулиця Гагаріна у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Ганна внесла 10 своїх пропозицій щодо перейменування.

"Брестський провулок хочу назвати Варшавський. От вулиця Бугрова, тут пропонують перейменувати на Горбиста, я погоджуюся з цим варіантом. Хасан – селище міського типу Приморського краю. Чому вулиці в Полтаві названа на честь якогось села в Росії?" — каже Ганна Рибальченко.

Власне бачення щодо зміни назви вулиці чи провулку у Полтавській громаді можна подавати від 3 до 17 серпня. Поки це стосується 73-х вулиць, які містять русизми чи орфографічні помилки. Запропонувати нову можна, заповнивши спеціальну онлайн-анкету, надіслати електронним листом або надати письмову пропозицію.

Останнім скористалася полтавка Вікторія Грицаєнко. Вона хоче аби якусь вулицю у місту назвали на честь її чоловіка, який загинув на війні.

"Три тижні я була біля чоловіка, коли була війна. З 24 лютого до 17 березня я бачила, як їм складно там було без їжі, без зброї, без води. Останні дні він зі мною прощався: "Якщо ти зможеш вибратися з Маріуполя, виховай сина і зроби все, щоб він виріс патріотом", — говорить дружина загиблого бійця Вікторія Грицаєнко.

У Полтаві почали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць: як долучитися
Вулиця Халтуріна. Суспільне Полтава

Під час подачі пропозиції щодо перейменування вулиці, необхідно її обґрунтувати.

"Написала заяву. Доклала відповідні документи до додатків – це його (загиблого воїна Віталія Грицаєнка – ред.) нагороди. Він неодноразово був нагороджений, також герой України, на жаль посмертно, який він отримав 2 квітня. Його автобіографію, що чоловік мій уродженець міста Полтави. Народився і 17 років тут прожив. Вказувала, де навчався, склад родини, і вказала, чому саме хочу, щоб перейменували в пам’ять чоловіка", — додає Вікторія Грицаєнко.

Найкращі серед запропонованих варіанти, мають обрати жителі громади шляхом голосування. Воно триватиме в онлайн-форматі із 3 жовтня до 3 грудня

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій надійшло за добу
Вулиця Пушкіна у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Назви вулиць, які отримають найбільше голосів розглядатиме спеціальна комісія. У її складі, зокрема, історики, географи та архітектори.

"Топоніміка Полтави фактично нічим не відрізняється від топоніміки міст, сіл та населених пунктів держави-агресора. Будь-хто може глянути на карту Волгограду, чи Рязані, Калуги і побачить ті ж самі назви вулиць, що і в Полтаві: Героїв Сталінграду, Зої Космодем’янської, різних радянських генералів, комуністичних діячів", — каже член комісії з питань перейменування вулиць Полтавської міськради Олег Пустовгар.

"Пропозиції, які надійшли від громадськості, від експертних груп, а можливо жителі захочуть свою власну назву. Таким чином ми запускаємо процес дерусифікації, який пов’язаний із війною Росії проти України. Потім їх розглядає робоча група експертів. Група, яка офіційно по перейменуванню. Рішення виноситься на виконком і на сесію", — говорить перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

У Полтаві почали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць: як долучитися
Вулиця Ватутіна. Суспільне, фото ілюстративне

Загалом же у списку на перейменування – 493 вулиці у Полтавській громаді. Пропонувати своє бачення щодо нових назв для них, можливо буде поетапно.

"Я не полтавська, в нашому місті давно вже все перейменували. Хотілося б, щоб і в Полтаві. Це етнічне місто в Україні. Хотілося б, щоб воно також було по-справжньому українським. Я мало вулиць по цьому місту знаю, тому пропозицій не маю. Якщо для цього не треба багато коштів, то доречно, а якщо будуть виділятися великі гроші, то треба лишити, коли буде мирний час", — розповідає жителька Харкова Ліна Пісковська.

"Потрібно перейменувати. Я думаю, що це треба зробити на українські назви, історичні, щоб повністю була українізація. Потрібно відгороджуватися від окупанта, це неправильно. Усі комуністичні назви або російських поетів, письменників, які прийшли сюди під час Радянського Союзу", — каже житель Полтави Євгеній Кузнєцов.

Що відомо:

  • Питання щодо перейменування вулиць на спеціальній комісії у міськраді почали розглядати від 3 червня.

Читайте також:

"Це запізнілий процес": полтавська депутатка Юлія Городчаніна про перейменування вулиць

На початок