У музеї Бабиного Яру створять експозицію, присвячену геноциду ромів

У музеї Бабиного Яру створять експозицію, присвячену геноциду ромів

У музеї Бабиного Яру створять експозицію, присвячену геноциду ромів
Ілюстративне фото: Вікіпедія

У Музеї пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру створять експозицію, присвячену ромам, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Про це 2 серпня повідомила очільниця Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" Роза Тапанова на пресконференції до Міжнародного дня пам’яті жертв нацистського геноциду ромів.

За словами Тапанової, саме Бабин Яр — найвідоміше місце масової страти, і саме тому він має стати осередком, де кожен може побачити, де були місця розстрілів євреїв, ромів, представників інших національностей.

"Оскільки ромів за чисельністю було менше, ніж євреїв, вони займали інше соціальне становище, не мали можливості говорити вголос, відповідно, джерельна база, щоб зафіксувати всі ці злочини, була дуже слабка, і ми досі це досліджуємо", — зазначила очільниця заповідника.

За наявною інформацією, у Бабиному Яру загинули щонайменше 150 ромів, а на Березняках і Святошині були знищені циганські табори. Тапанова наголосила, що питання геноциду ромів досі лишається малодослідженим.

"Може, цифра у 4 тисячі така велика, але якщо ми беремо у процентному значенні, скільки проживало ромів, скільки було населення у кожному місці, то це велика втрата. Наше завдання — краще дослідити історію знищення ромів, щоб не було маніпуляцій навколо цього питання"

У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року понад 4000 ромських в’язнів загинули в газових камерах у таборі Аушвіц. Саме тому 2 серпня в Україні відзначають Міжнародний день пам’яті жертв нацистського геноциду ромів.

Більше про українське мистецтво

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура