Візит спікерки Палати представників конгресу США Ненсі Пелосі не є достатнім приводом для Китаю для посилення військової агресії у регіоні.
Про це під час пресконференції 1 серпня заявив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі.
"У Пекіна немає причин перетворювати потенційний візит, який відповідає давній політиці США, на якусь кризу чи конфлікт або використовувати його як привід для посилення агресивної військової активності в Тайванській протоці або навколо неї. І все ж на вихідних, ще до того, як спікер Пелосі прибула в регіон, Китай провів бойові навчання. Китай, схоже, готовий зробити подальші кроки найближчими днями й, можливо, протягом більш тривалого проміжку часу. Ці потенційні кроки з боку Китаю можуть включати військові провокації, такі як ракетний обстріл Тайванської протоки або довкола Тайваню", — зазначив посадовець.
За його словами, візит Ненсі Пелосі не слід розглядати як провокацію.
"Спікер має право відвідувати Тайвань, і спікер Палати представників відвідував Тайвань раніше без інцидентів, як і багато членів Конгресу, включно із цим роком. Світ бачив, як уряд Сполучених Штатів чітко заявив, що нічого не змінилося. Нічого не змінилося в нашій політиці єдиного Китаю", — підкреслив Кірбі.
Чиновник наголосив, що дії спікерки Конгресу є самостійними й повністю відповідають законодавству США.
"Від самого початку нам було ясно, що вона (Пелосі — ред.) ухвалюватиме власні рішення, і що Конгрес є незалежною гілкою влади. Наша Конституція передбачає поділ влади" — зауважив він.
Джон Кірбі додав, що США не збираються змінювати свою політику через дії Китаю.
"Ми не будемо ловити наживку і не будемо брязкати зброєю. Водночас нас не залякають. Ми продовжуватимемо працювати в морях і небі західної частини Тихого океану, як це було десятиліттями", — підсумував посадовець.
Що відомо
- Військові США переміщують техніку, включно з авіаносцями та великими літаками, ближче до Тайваню перед очікуваним, але не підтвердженим візитом спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.
- 26 липня Білий дім заявив, що занепокоєний зростанням рівня агресивності висловлювань Китаю щодо Тайваню.
- Раніше представник Міністерства національної оборони Китаю Тан Кефей пригрозив Сполученим Штатам Америки через ймовірний візит спікера палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню. Він заявив, що якщо США наполягатимуть на поїздці Пелосі до Тайваню, армія Китаю "не сидітиме склавши руки".
- 25 липня Тайвань провів навчання та випробування сигналів сирен на випадок повітряних нальотів зі сторони Китаю. У деяких частинах Тайваню, включаючи його столицю Тайбей, пролунала сирена, вулиці були евакуйовані на 30 хвилин, у магазинах та ресторанах вимкнули світло, а водіям поліція наказала виїхати на узбіччя.
- 30 травня Тайвань заявив, що в зону його оборони залетіли 30 китайських військових літаків. Це — найбільша кількість літаків КНР, що порушували повітряний простір Тайваню у 2022 році.
- 2 червня Міністерство економіки Тайваню запровадило заборону на експорт сучасних чипів до Росії та Білорусі через війну в Україні.
- У Японії побоюються, що повномасштабна війна Росії проти України створює небезпечний прецедент, яким може скористатися Китай для початку вторгнення у Тайвань.
- Тайвань є формальною адміністративною одиницею КНР, територія якої фактично контролюється частково визнаною Китайською Республікою і ніколи не контролювалася КНР.
- КНР вважає себе єдиним правонаступником Китайської Республіки, проголошеної в 1911 році, і таким же єдиним правонаступником вважає себе Тайвань.
Читайте також
Агресія РФ проти України може розв’язати руки Китаю у Тайвані — Міноборони Японії
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу