"Платять половину суми". Чому лікарні у гірському селищі Чернівецької області недоплачують послугу з надання пологів

"Платять половину суми". Чому лікарні у гірському селищі Чернівецької області недоплачують послугу з надання пологів

"Платять половину суми". Чому лікарні у гірському селищі Чернівецької області недоплачують послугу з надання пологів
. Фото ілюстративне. Джерело: unsplash.com

Лікарні у гірському селищі Путила Чернівецької області оплачують половину послуги з надання пологів. Національна служба здоров’я не уклала договір, бо у закладі прийняли на одні пологи менше, аніж мінімальна кількість — 74 з 75 потрібних.

Про це Суспільному сказав генеральний директор Путильської лікарні Климентій Михайлюк.

За його словами, на утримання пологового відділення на місяць потрібно приблизно до пів мільйона гривень — на зарплати для 18 лікарів та закупівлю медикаментів. Ці витрати перекривають оплатою за інші пакети. Водночас, за словами Михайлюка, якби отримували усю суму за пологи, могли б закупити більше обладнання та зробити ремонт.

Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Лілія Гудзь у коментарі Суспільному сказала, що Путильська лікарня єдина в області, яка подавала заявку й отримала відмову. Водночас заклад має ліцензію від МОЗу на надання пологів. За їх проведення оплачують половину суми за терапевтичним пакетом — сім тисяч замість 15 тисяч.

У лікарні від початку року народило понад 100 жінок. Загалом у високогірній громаді живе понад 1200 жінок. Консультації вони можуть отримати лише в місцевій амбулаторії, а вагітних на огляди відправляють до Путили.

"В амбулаторії вони можуть здати лише загальний аналіз крові та сечі. Ми відправляємо вагітних на огляди раз на місяць, бо віддалена місцевість і тяжко з транспортом, у нас з шепітської сторони їздить автобус о пів на шосту ранку, а повертається ввечері", — розповідає сімейна медсестра в Селятинській громаді Надія Маренчук.

Обладнання для вагітних у Путильській лікарні купили за гроші НСЗУ. На сучасний апарат ШВЛ для немовлят та іншу медтехніку чекали роками.

Місцева жителька, яка народжувала у Путильській лікарні чотирьох дітей, добирається з високогірного села у Путилу 30 кілометрів гірськими шляхами.

"Це найкращий варіант, бо до іншої найближчої лікарні їхати ще далі. Коли чотири роки тому народжувала сина, перейми почались в дорозі. Дуже тяжко доїжджати, дорога погана, ти їдеш і думаєш, де та лікарня. Болі, схватки, а ще як яма на ямі", — каже місцева жителька Христина Мехно.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок