Відвертають паніку: волонтерка розповіла, як захищають обличчя медиків

Відвертають паніку: волонтерка розповіла, як захищають обличчя медиків

Відвертають паніку: волонтерка розповіла, як захищають обличчя медиків

Вони поставили собі за мету забезпечити захисними щитками на обличчя усіх медиків. Ці речі роблять власноруч, матеріали купують на кошти, зібрані від небайдужих рівнян. Волонтерська група "Допомога армії – Рівне" створилась на початку російської агресії проти України і відтоді одягнула, нагодувала і забезпечила спорядженням не одну сотню військових. Тепер вони переключились на медиків: як тих, які у військових шпиталях в зоні ООС, так і тих, хто у комунальних лікарнях на Рівненщині. Координаторка групи Вікторія Шинкаренко Суспільному розповіла те, про що самі лікарі поки публічно не заявляють.

Що це і для чого

Станом на початок цього тижня волонтери виготовили та роздали медикам близько півтори тисячі таких захисних щитків. Ці засоби захисту – багаторазового використання.

"Всі на межі паніки, ми хочемо допомогти": волонтерка розповіла, як забезпечують медиків

– Це найбільш реальний захист. Ми перебрали дуже багато варіантів цих щитків. Мені скинули китайські лікарі відео, які вони собі робили. Вони, по-перше, м'які, бо там поролон, а поролон добре стерилізується – він як губка: намочив дезінфектором, відтиснули і він висох. Так, є щитки, які роблять на 3D принтері, але вони трохи давлять. Наші лікарі раді всьому, що їм дають, але мені в приват пишуть: "Нам привезли такі, але дайте, будь ласка, ваші, бо в цих нереально дві години навіть виходить, на голову тисне".

А наші на голові не відчуваються, я перший день сама в ньому ходила години три, я до нього звикла і не помічала, що він у мене є. Я спілкуюсь з лікарями з Італії, Іспанії, з Нью-Йорка і вони говорять, що це саме ідеальний захист по всім сюжетам. Принаймні – в перших контактних особах. От зараз наша швидка попросила на 90 машин, в них там забезпечені ті, що виїжджають до людей і роблять мазки, і їм ще 100 штук потрібно. Замовлення реально величезні, розповідає Вікторія Шинкаренко.

Хто і як це робить

Вікторія Шинкаренко каже, що роблять щитки силами волонтерів спільноти "Допомога армії – Рівне".

"Всі на межі паніки, ми хочемо допомогти": волонтерка розповіла, як забезпечують медиків

– Ми шили костюми, ми плели що хочеш, ми шили спальники на війну, ми робили віночки, невже ми не зробимо щитки? Я просто розвожу по домам їм матеріал, його заготовляю, ріжу, поролон закуповую, гумки та інше, а потім збираю і розвожу готові по лікарням, по відділенням. В суботу зробила три ходки, приїхала додому ввечері пізно.

Як реагують лікарі

Волонтерка розповідає, що із нею медики більш відверті і говорять те, про що не напишуть чи не скажуть публічно.

"Всі на межі паніки, ми хочемо допомогти": волонтерка розповіла, як забезпечують медиків

– Лікарі пишуть, що "у відділені заспокоїлись морально". Ви ж розумієте, що вони всі на межі паніки. Якщо люди в лікарні панікують, то паніка у тої самої медсестри, санітарки і так далі… В мене було таке, що відділення попросило 30 штук, в мене було 17, я кажу: "Я вам завтра довезу". Я не від’їхала ще від лікарні, а вони мало не б'ються між собою за них.

Кому це все і чому волонтери?

Із майже півтори тисячі виготовлених щитків на три шпиталя в зону ООС із Рівного передали 200 штук. Все решта залишилось і залишатиметься на Рівненщині, каже Вікторія Шинкаренко.

"Всі на межі паніки, ми хочемо допомогти": волонтерка розповіла, як забезпечують медиків

– Ми хочемо закрити потребу по області. Ми наразі закрили потреби всіх поліклінік міста Рівного і міську лікарню, тобто туди передали більше 600-700 щитків. Чому ми не заставляємо робити це ОДА і так далі? Бо є постанові МОЗ від 28.03, де передбачено, що засобу індивідуального захисту потребують тільки інфекційні відділення.

Але, у нас людина поступає через приймальню, якщо вона умовно контактна, потім вона лягає в терапію або пульмонологію з пневмонією, вона теж потенційно може бути заражена, а потім, якщо їй стає погано чи вона вмирає – їй роблять ПЛР-тест і ми маємо таку ситуацію, тобто хворіють лікарі і всі. Цим лікарям захист необхідний і ми вирішили закрили наше місто. Коли до мене звертаються волонтери з іншого міста, я кажу, що можу дати покрокову інструкцію, у вас є руки, будь ласка – вирізайте, шийте, клейте, як у мене дівчата ночами це роблять.

Яка іще потреба

Волонтерка каже, що по кількасот щитків уже отримали основні опорні лікарні Рівненщини. Щоб забезпечити решту, лише за приблизними підрахунками, треба ще приблизно дві тисячі штук. Собівартість одного щитка – до 40 гривень. Інші засоби захисту, які в домашніх умовах зробити неможливо – купують. Для цього волонтери відкрили спільнокошт.

Нагадаємо, станом на понеділок, 13 квітня, на Рівненщині коронавірус підтвердили у 26-х медичних працівників.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди