"Безпечний простір" організували для переселенців у Черкасах на базі кризового центру для жінок. У центрі переселенці безоплатно проживають, харчуються, отримують медичну та психологічну допомогу.
Цими послугами можна користуватися протягом місяця, поки не вдасться облаштуватися у новому місті, пояснила соцпрацівниця Благодійної організації "100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ" Юлія Єрмоленко.
Разом з двома дітьми жителька Чугуєва, що на Харківщині, Жанна Світайло нині мешкає в центрі "Безпечний простір". У Черкасах вони вперше, розповіли, що знайомих чи родичів не мають:
"У Черкаси ми приїхали 25 червня, у нас була заброньована квартира, але вже у Черкасах ми дізналися, що квартира звільниться тільки через деякий час. Йти нам нікуди, другої квартири так швидко знайти нереально, тому що все тут зайнято і рієлтор, який знайшов нам квартиру, дав номер телефону саме цього центру".
Перші дні облаштуватися в незнайомому місті допомагали соціальні працівниці центру, розповіла донька Жанни – Юлія:
"Тут є все для того, аби комфортно проживати: є мікрохвильова піч, холодильник. Ми вже готували багато чого різного. Тобто Юля нам допомагала: давала продукти, м’ясо, різні крупи".

14-річний син Артем нині найбільше сумує за батьком, який залишився на Харківщині. Щодня дзвонить йому та розповідає про нове місто.
"Тут поблизу є ліс, можна в ньому піти погуляти, є парк «Сосновий бір», тут є все, що треба для життя. Тут просто дуже красиво", — поділився враженнями Артем.
Найближчим часом сім’я переїде в орендовану квартиру, оскільки в центрі можна проживати лише один місяць, пояснила соціальна працівниця центру Віра Щербенко:
"Згідно з договором у нас можна проживати максимум до місяця людям, які опинилися в скрутному становищі, не мають коштів винайняти житло, тобто вони в пошуках. Проживало у нас за ці два місяці проєкту «Безпечний простір» 18 людей. Вони приїжджали транзитом, приїхали ніч переночували. Були й такі, які залишилися в Черкасах".

"Безпечний простір" організували для допомоги уразливим групам населення, які приїхали з окупованих територій чи місць, де тривають бойові дії, пояснила Віра Щербенко. Серед них — жителька Маріуполя Раїса Дяченко із внуком Даниїлом. Жінка два місяці провела під обстрілами та місяць в окупації. У Черкаси жінка з сім’єю приїхала до брата:
"Мені допоміг брат тим, що пустив, а сам живе на дачі. Пустив нас в однокімнатну квартиру. Ми приїжджаємо сюди, нам дають пайки, нас годують, нам дали матраци, бо у квартирі тільки два ліжка".
Загалом, допомогу в центрі протягом двох місяців отримали 160 людей: 80 дітей та 80 дорослих, розповіла Юлія Єрмоленко:
"Вони можуть тут проводити своє дозвілля, в нас тут є тематичні фільми, також є спортзал, в якому можна займатися, можуть пообідати, випити чаю чи кави, проводити час тут зі своїми дітьми. Тут переселенці отримують різноманітні послуги, такі як консультація психолога, юриста, педіатра, а також консультація сімейного лікаря".

За словами Юлії Єрмоленко, проєкт "Безпечний простір" є пілотним і розрахований на три місяці. Вона розповіла, якщо послуги центру й надалі будуть мати попит, то дію проєкту продовжать і надалі допомагатимуть призвичаїтися до незнайомого місця переселенцям, які мають таку ж мрію, як Артем із Чугуєва — повернутися до своїх домівок у мирні міста.
"Я мрію, що коли закінчиться війна, я зможу повернутися до нормального життя, зможу виходити на вулицю, щоб бачитися з моїми знайомими, друзями", — поділився Артем.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- "Сади Перемоги": у громаді на Черкащині зібрали 11 тонн кабачків
- Черкаський спортсмен потрапив до складу збірної України з веслування