"Сади Перемоги": у громаді на Черкащині зібрали 11 тонн кабачків

"Сади Перемоги": у громаді на Черкащині зібрали 11 тонн кабачків

"Сади Перемоги": у громаді на Черкащині зібрали 11 тонн кабачків
Суспільне Черкаси

11 тонн кабачків зібрали у Чигиринській громаді завдяки проєкту "Сади Перемоги". Загалом їх висадили на 70 сотках землі, а врожай передають на потреби Збройних Сил України, для підопічних територіального центру та переселенців, розповіла Суспільному начальниця відділу соціально-економічного розвитку Чигиринської міськради Олена Яковенко.

У територіальному центрі соціального обслуговування працівниці розпочали консервування кабачків. Їх переробляють вже вдруге, розповіла сестра-господиня Людмила Лиса:

"Перший раз 108 банок закрили, дуже важко було, але ми справилися. Помили спочатку кабачки, приготували тару, приготували спеції і все по черзі закладаємо: часник, зелень, лавровий листок, горошок, кабачки, робимо маринад. Маринуємо і ставимо стерилізувати".

кабачки
Людмила Лиса. Суспільне Черкаси

Кухарка Наталія Стасько розповіла, що консервацією тут займаються кожного року. Цього разу вона відповідає за нарізання кабачків. Утім для своїх підопічних вони готують різноманітні страви:

"І рагу готуємо, і тушкуємо, і смажимо і паримо. Багато чого можна приготувати. І взимку дуже гарно бабусі й дідусі в нас люблять ці кабачки, вони м’якенькі, дуже полюбляють".

Головний секрет роботи на цій кухні – готувати все гуртом та з любов’ю, пояснила завідувачка відділення стаціонарного догляду Марія Маслак:

"Усі збіглися: той миє, той ріже, той накладає, той заправляє, той ставить. Роблять те що, що попаде під руки".

кабачки
Наталія Стасько та Марія Маслак. Суспільне Черкаси

Далі овочі заливають маринадом та ставлять на плиту. Після того, як вода закипить, починають закручувати перші банки.

"Перевертаємо для того, щоб вони пропарилися, стоять до ранку доки не охолонуть. Робимо запас, щоб взимку було що бабусям і дідусям їсти. Бо нині такий час, Бог його знає як воно буде", — сказала Наталія Стасько.

Консервацію зберігають у підвалі. За два тижні роботи закрутили 120 банок.

"Стараємось дотримуватися температурного режиму, поки що втрат немає. А вже восени вже будемо використовувати на харчування", — прокоментувала Людмила Лиса.

Отримали для територіального центру 500 кілограмів кабачків, розповів директор закладу Андрій Заїченко:

"Частину законсервували, а частину постійно ми спрямовуємо для харчування мешканців. На обслуговуванні перебуває близько 300 людей".

кабачки
Фото Чигиринської тергромади

Та мають і власну ділянку, на якій вирощують й інші овочі в межах проєкту, додав чоловік:

"Ми отримали насіння, засоби захисту рослин, добрива, підживлення. Висадили ми в цьому році близько 40 соток картоплі, моркви, буряку – тобто увесь борщовий набір. Ми вже на сьогодні законсервували компоту близько 400 літрів, близько 400 літрів законсервували і кабачків, огірки солимо, маринуємо".

Чигиринська громада стала однією з пілотних всеукраїнського проєкту "Сади Перемоги". Тому таку ініціативу планують продовжувати і надалі, розповіла начальниця відділу соціально-економічного розвитку Олена Яковенко:

"Насіння ми роздали по домогосподарствах з тою умовою, що люди висаджують, переробляють для своїх потреб, для потреб переселенців, які залишилися проживати в нашій громаді. Ну і якщо будуть залишки саме продукції, громадяни можуть поділитися залишками даної продукції із громадою, яка буде направляти для тих, хто потребує".

кабачки
Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок