Керівництво найбільшого російського виробника зброї не потрапило під санкції — Trap Aggressor

Керівництво найбільшого російського виробника зброї не потрапило під санкції — Trap Aggressor

Керівництво найбільшого російського виробника зброї не потрапило під санкції — Trap Aggressor
Фото: Вікіпедія

Топменеджмент найбільшого російського військово-промислового концерну “Алмаз-Антей”, відомого як виробник крилатих ракет "Калібр", не потрапив ані під українські, ані під західні санкції. Хоча сам концерн “Алмаз-Антей” знаходиться під санкціями США, ЄС, Британії, України та інших країн-учасниць санкційної коаліції проти РФ.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, яка моніторить запроваджені проти Росії санкцій.

Концерн “Алмаз-Антей” спеціалізується на виробництві протиповітряної, протиракетної оборони, а також зенітно-ракетних комплексів. Найбільш відома зброя концерну - крилаті ракети “Калібр”. До складу концерну також входять понад 60 військових підприємств які виробляють комплекси ППО С-300, С-400, С-500, зенітні ракетні комплекси Бук-М2, Бук-М3, комплекси ППО малої дальності ОСА-АКМ, Тор-М1, Тор-М2, які використовуються у війни проти України.

Під санкції США, Європейського Союзу, Великої Британії, України та інших країн досі не потрапили генеральний директор концерну "Алмаз-Антей" Ян Новіков, генеральний конструктор Павєл Созінов та решта керівників концерну.

Як повідомляли російські ЗМІ, 21 липня міністр оборони РФ Сергій Шойгу вручив “Золоту зірку" героя Російської Федерації гендиректору концерну ВКО "Алмаз-Антей" Яну Новікову за “видатний внесок у забезпечення обороноздатності РФ, розробку та створення сучасних зразків озброєння, військової та спеціальної техніки”.

Аналітики Trap Aggressor з посиланням на дані Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу SIPRI відзначають, що обсяг продажу зброї концерном “Алмаз-Антей” у 2020 році склав 6,04 млрд доларів, що вивело його на 17-те місце у списку найбільших військово-промислових компаній світу.

Раніше стало відомо, що 8 із 9 керівників оборонного гіганта “Ростех” (Корпорація “Ростех” є ключовою структурою російського оборонно-промислового комплексу, до якої входять понад 700 компаній і організацій, зокрема АВТОВАЗ, КАМАЗ, “Вертольоти Росії”, “Уралвагонзавод”, “Роселектроніка”, Концерн Калашніков та інші) не перебувають під санкціями ЄС і партнерів.

Що відомо

  • 21 липня Європейський Союз запровадив сьомий пакет антиросійських санкцій, в якому вводяться обмеження проти 57 фізичних та юридичних осіб. Європейський Союз також подовжив дію санкцій проти Росії на шість місяців. Відтак, усі пакети обмежень, запроваджені з 2014 року, діятимуть щонайменше до 31 січня 2023 року.
  • 1 липня видання Bloomberg повідомило, що під час підготовки над сьомим пакетом антиросійських санкцій позиції країн ЄС розійшлися щодо більш жорстких санкцій на російський газ. Але блок не має узгодженої позиції відносно таких дій на даному етапі, оскільки Європа бореться з потенційним дефіцитом палива та зростанням цін на нього.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок