Рада спростила приватизацію під час війни

Рада спростила приватизацію під час війни

Рада спростила приватизацію під час війни
. Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7451, який відновлює і спрощує приватизацію держпідприємств, щоб сприяти релокації бізнесу і відновлювати економіку.

Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

За її словами, завдяки приватизації ті держактиви, які є в України і наразі занепадають та простоюють без належного застосування можуть бути приватизовані та модернізовані бізнесом, який виїхав з регіонів, де йдуть бойові дії.

"Релокація бізнесу з небезпечних місць продовжується. І саме приватизація може допомогти підприємствам знайти приміщення, відновити його та розвивати на благо економіки України. Тож за правильного підходу нових власників старі об’єкти можна перетворити у ефективні виробничі потужності за допомогою процедури приватизації", — зазначила вона.

Які важливі зміни щодо приватизації містить законопроєкт

  • не проводяться аукціони з продажу об’єктів великої приватизації та їх викуп;
  • не проводиться приватизація об’єктів у зоні бойових дій або наближених до неї;
  • Фонд держмайна щомісячно подає до Комітету ВРУ інформацію про призначені електронні аукціони, результати продажу держмайна та пропозиції до законодавства;
  • документи для участі в електронному аукціоні — в електронній формі;
  • відомості про кожного учасника аукціону є анонімними;
  • розмір гарантійного внеску на електронних аукціонах об’єктів малої приватизації встановлюється аукціонною комісією в розмірі: 10 мінімальних зарплат – для об’єктів, стартова ціна яких становить від 1 до 500 тис. грн; 10% стартової ціни об’єкта приватизації – для об’єктів, стартова ціна яких становить понад 500 тис. грн;
  • стартова ціна об’єкта — на рівні балансової вартості.

Зазначимо, що заборони на приватизацію у воєнний час в Україні немає, але з 24 лютого вона була заблокована, бо не працювали реєстри та нотаріуси, а Антимонопольний комітет не видавав дозволів. Зараз ці перешкоди зняті.

Що відомо

  • Кабінет міністрів затвердив перелік з 420 державних підприємств, які будуть передані в управління Фонду держмайна для подальшої приватизації та для ліквідації.

Читайте також

Навіщо потрібна "велика" приватизація та чи врятує вона економіку. Думка експерта

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок