“Тил — це теж своєрідний фронт”: як волонтери Охтирки допомагають українським захисникам

“Тил — це теж своєрідний фронт”: як волонтери Охтирки допомагають українським захисникам

“Тил — це теж своєрідний фронт”: як волонтери Охтирки допомагають українським захисникам
Суспільне Суми

Плетуть сітки, в'яжуть шкарпетки та обереги для військових — так наближають нашу перемогу волонтери з Охтирки. Як змінили свої повсякденні справи на волонтерство місцеві освітяни, мами з дітьми, пенсіонери — читайте у нашому матеріалі.

Ці стіни ще не чули музики і співу. Нечасто їх тепер чують і ці люди, що більшість часу, вільного від роботи і домашніх справ, проводять за допомогою українським військовим. Кілька десятків охтирчан збираються тут щодня, щоб виготовляти маскувальні засоби на передову. Цього разу поєднують корисне з приємним: охтирчанин, що зараз мешкає в Києві – бандурист Андрій Міцай – приїхавши на батьківщину, вирішив пограти для волонтерів.

волонтери
Суспільне Суми

Андрій Міцай розповідає: "Я музикант, я не вмію автомат тримати, але я робитиму справу, яку вмію робити найкраще. Репертуар у мене – це Шевченко, музика є Власова, і Білаша, і Степового- цей блок буде сьогодні виконуватися. Це "Ой три шляхи широкії", "Чи ми ще зійдемося знову" і балада "Любов".

28 сіток за два місяці – такий підсумок щоденної праці волонтерів. Це маскування для 93-ї бригади "Холодний яр", 91-го полку міста Охтирка, територіальної оборони Охтирки та Тростянця. Наразі мають замовлення від прикордонників Сум, — розповідає волонтерка і координаторка проєкту Оксана Тиха. Головне в їхній праці, говорить, — згуртованість.

волонтери
Суспільне Суми

Оксана Тиха — представниця благодійної організації "БФ Меліос" розповідає: "Освітяни, мами з дітьми, УТОГ ходить, також приходять просто небайдужі люди, пенсіонери. Я хотіла спочатку, щоб це був соціальний проєкт "Стрічка життя". Суть його в тому, що немає різниці, хто ти, чим займаєшся, віросповідання, вік… У нас спільна мета, спочатку це було за наш власний з чоловіком кошт, потім фонд приєднався "Меліос", ще до війни у нас були спільні проєкти".

"Обкатка танком", зачистка в приміщеннях і тактика дій у бою — в Охтирці військові вчать добровольців.

Так і почалася робота охтирчан з допомогою місцевих підприємців, які діляться спеціальною тканиною, основами для плетіння, харчовими продуктами для волонтерів.

волонтери
Суспільне Суми

"Долучилися до спільноти людей, які тут вже займалися цією справою. Зараз справа кожного – зробити свій внесок в перемогу. Справа кожного – підтримати бійців на передовій. Це теж своєрідний фронт. Разом переможемо", — говорить волонтерка Людмила Голець.

волонтери
Суспільне Суми

Волонтерка Вікторія розповідає: "Ми разом із колегами-освітянами, вчителями школи № 8, допомагаємо плести сітки. Уже не вперше, у нас все виходить. Це наш вклад у перемогу. Взагалі не складно, головне – старатися. А вчителі завжди стараються. Це приємно ".

Крім маскувальних сіток, волонтери Охтирки виготовляють обереги ляльки-мотанки, які освячують в Українській церкві.

волонтери
Суспільне Суми

В’яжуть і шкарпетки для бійців. Вже скоро, діляться, почнеться новий етап роботи – час дбати про біле маскування.

волонтери
Суспільне Суми

Читайте також

  • "Не чують ні сирен, ні обстрілів": з якими проблемами в війну зустрілися люди з вадами слуху на Охтирщині.
  • У Сумах видаватимуть продуктові набори за попереднім електронним записом.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок