Швейцарівка, Чорторийський Яр та Героїв Маріуполя: у Чернігові планують перейменувати 18 вулиць та 5 провулків

Швейцарівка, Чорторийський Яр та Героїв Маріуполя: у Чернігові планують перейменувати 18 вулиць та 5 провулків

Швейцарівка, Чорторийський Яр та Героїв Маріуполя: у Чернігові планують перейменувати 18 вулиць та 5 провулків
ФОТО: Суспільне Чернігів

Проспект Левка Лук'яненка замість Рокоссовського, а ще вулиці Швейцарівка, Чорторийський Яр та Героїв Маріуполя. Усього профільна комісія визначила 148 назв, які потребують зміни. На найближчій сесії міськради прийматимуть рішення про перейменування перших 18-ти вулиць та п'яти провулків.

Перейменувати вулицю Рокоссовського історики намагаються понад три роки, розповів історик Сергій Лаєвський:

"Враховуючи важливість і значення особи Левка Лук’яненка для історії України, тим паче він наш земляк, народився на Чернігівщині. Щобільше, певний час він мешкав на вулиці Рокоссовського".

Тепер це буде проспект – третій у Чернігові.

Історик Сергій Лаєвський
Історик Сергій Лаєвський. ФОТО: Суспільне Чернігів

А вулицю Омеляна Пугачова пропонують назвати Швейцарівкою, такий район з нерівним ландшафтом раніше існував у Чернігові, розповідає історик:

"У Чернігові був такий хутір, він розташовувався на пагорбах річки Чорторийки і це була дуже мальовнича місцина. Поруч було урочище Рашевщина, де був будинок Рашевських, там такі пагорби і альпійські сюжети. Очевидно, і пішла ця назва "Швейцарівка", яка, до речі, дуже довго зберігалася, як приклад, на німецькій карті 1942-го року у Чернігові позначений цей куточок, як Швейцарівка. Казус в тому, що вулиця Пугачова розміщена на місцині, яка називалася "Красний Хутір", тобто правий берег Чорторийки, а, власне кажучи, сама Швейцарівка на лівому".

"Швейцарівка"
"Швейцарівка". ФОТО: Суспільне Чернігів

Вулицю Декабристів, яка затоплюється під час великих дощів, пропонують назвати Чорторийським Яром, так її називали у 1950-х роках.

Вулиця Декабристів
Вулиця Декабристів. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вулиця Московська може стати вулицею Героїв Маріуполя, історик говорить, пропонував комісії іншу назву – Степана Бандери.

"Саме ім'я Степана Бандери є найбільш лякливим для тої нової московської імперії. Вони постійно хочуть позбутися бандерівців, вони бандерівців лякають півсвіту".

Сьогодні, 27 липня, на круглому столі в управлінні культури історики, громадські діячі та охочі продовжили коригувати назви вулиць.

Круглий стіл
Круглий стіл. ФОТО: Суспільне Чернігів

Так пішохідну вулицю Серьожнікова у центрі пропонують назвати Борисоглібською, історик Сергій Леп’явко має інший варіант:

"Я б її назвав інакше, наприклад, Трояндова або Тюльпанова от якраз через те, що це єдина пішохідна повністю вулиця, через те, що вона набирає функціонального туристичного значення".

Історик Сергій Леп’явко
Історик Сергій Леп’явко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Остаточне рішення щодо кожної вулиці приймуть депутати на сесії міської ради.

Більше у відео:

Читайте також:

У міськраді пояснили, що мав на увазі Атрошенко, коли говорив про перейменування вулиць у Чернігові після перемоги

На початок