Зима-2022 на Черкащині: розраховують на електрику і альтернативне паливо

Зима-2022 на Черкащині: розраховують на електрику і альтернативне паливо

На Черкащині створили спеціальну комплексну комісію, яка займається підготовкою до опалювального сезону 2022-2023. Також розглядають перехід на альтернативні види палива. Утім, розповів керівник військової обласної адміністрації Ігор Табурець, потрібно запасатися теплими речами.

Передбачають, що основною проблемою буде постачання газу, зазначив посадовець.

"Тому ми орієнтуємо всіх, зокрема, великих споживачів на те, щоб вони переходили на альтернативні види палива. Наразі така робота проведена більшою мірою в місті Черкаси. Такі ж міста як Сміла, Умань нині займаються проєктуванням і встановленням котлів з альтернативними видами опалення", — пояснив він.

Крім того, додав Ігор Табурець, наразі прийнята поправка до постанови Кабміну, яка регламентує всі види проплат по першочерговості, і вона стосується, зокрема, й опалювального сезону. Це можливість закупівлі альтернативних видів палива. Зокрема, мова йде про об'єкти соціальної інфраструктури — школи, лікарні тощо, там де є нагальна необхідність замінити газові котли на ті, в яки можна використовувати альтернативне паливо — дерево, пелети, електрика тощо.

Загалом, зазначив посадовець, цієї зими розраховують на "поблажливі умови від природи". Щодо багатоповерхівок, додав він, то в них альтернативи окрім електрики фактично немає:

"Мені доповідали фахівці, що наші потужності дозволяють витримувати певні навантаження, які будуть у разі підключення до електрики. Загалом, якщо ми орієнтуємося на європейський спосіб життя, то там у квартирах температурний режим 17-18 градусів. Вони до цього звикли, ми ж трохи в цьому сенсі перепалюємо".

Нині на Черкащині створили спеціальну комплексну комісію, яка займається підготовкою до опалювального сезону 2022-2023, пояснив посадовець:

"Усі стверджують, що це буде найтяжча зима за роки незалежності України, які були донині. Наразі до складу комісій і на місцях, і в районах, і в громадах увійшли фахівці, які професійно відповідають за цей напрям та ті, хто відповідає за стан та безпеку об'єктів критичної інфраструктури".

Вже сформований повний список таких об'єктів:

"Це різні теплокомуненерго, ТЕЦ як основний надавач послуг тепла. Станом на сьогодні ми перевірили понад 50 відсотків господарств, які відповідають за надання таких послуг".

Також Ігор Табурець дав пораду уже зараз купувати теплі речі, щоб бути готовим до будь-яких обставин.

Що відомо

  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
  • 23 квітня Фінляндія, Литва, Латвія та Естонія заявили про скорочення імпорту електроенергії з Росії. Наприкінці червня Литва на законодавчому рівні закріпила заборону на імпорт російського газу, за винятком транзиту газу до Калінінградської області Росії.
  • 23 червня Європарламент підтримав план швидшого поповнення стратегічних запасів газу.
  • 28 червня прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що країна зменшила свою залежність від російського газу з 40% до 25% і продовжує інвестувати у відновлювальні джерела енергії.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок