22 липня під час ракетного обстрілу армією РФ міста Апостолове, що на Дніпропетровщині, загинув ієромонах і військовослужбовець Роман Пеприк, який служив у монастирі на Прикарпатті.
Чоловік родом із Заліщиків Тернопільської області, повідомляють на сайті Заліщицької міської ради.
Як ідеться у дописі, Роман Пеприк народився 10 лютого 1992 року. Він був старшим солдатом і снайпером першої категорії відділення снайперів 129 окремого розвідувального батальйону.
На сайті Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ написали, що Роман "у ранньому віці прийняв чернечий постриг" (тоді отримав нове християнське ім'я — Пимен). Згодом чоловік добровольцем пішов захищати Україну в зоні ООС. Брав участь у боях на передовій.
"Після звільнення з військової служби монах Пимен став насельником Назва ченця або черниці конкретного монастиря, який постійно проживає в обителі, член монастирської братіїмонастиря святителя Нектарія Егінського у Хуторі Ясному. Там прийняв сан ієродиякона, а опісля — ієромонахаМонах, чернець, що має сан пресвітера. Священнослужитель середнього ступеня, що прийняв чернецтво. Згодом продовжив служіння в одному з монастирів на Прикарпатті", — йдеться у повідомленні.

26 липня у Спасо-Преображенській церкві чоловічого монастиря святителя Нектарія Егінського за загиблим воїном відправили літургію.

"Ієромонах Пимен був щирим воїном, відданим захисником своєї Батьківщини, старанним монахом, благоговійним священником, вірним братом і другом", — написали на сайті Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.
Читайте також
- У російсько-українській війні загинув Герой України, льотчик Олександр Кукурба
- На війні загинув Володимир Рошнівський з Івано-Франківська
- На Донеччині під час мінометного обстрілу загинув військовий з Прикарпаття Андрій Семенюк
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!