Українці не проти попрацювати за кордоном, але жити хочуть в Україні — опитування

Українці не проти попрацювати за кордоном, але жити хочуть в Україні — опитування

Українці не проти попрацювати за кордоном, але жити хочуть в Україні — опитування
. Біженці. Фото: УНІАН

Переважна більшість жителів України не хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання, а близько третини не проти попрацювати в іншій країні.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування "Україна під час війни. Зайнятість і доходи", проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Так, 90% опитаних не хочуть виїжджати на ПМП за кордон, 9% виявили бажання виїхати, ще 1% респондентів заявили, що не можуть визначитися.

Водночас 28% опитаних хотіли б особисто працювати за кордоном, 70% — відповіли негативно. Ще 1% респондентів не змогли відповісти на це питання.

Лише 9% українців хотіли б виїхати за кордон на ПМП, але 28% не проти там попрацювати
Інфографіка: Соціологічна група "Рейтинг"

Серед охочих виїхати жити за кордон трохи більше жителів сходу України (13%), у решті макрорегіонів цей показник у межах 8-10%. Також більше охочих виїхати серед респондентів молодше 50 років (13-15%), чоловіків (13%).

Показник охочих працювати закордоном незначно знизився у порівнянні з колишніми опитуваннями: у 2021 році хотіли попрацювати за кордоном 33% опитаних, у 2020 році – 35%. Серед охочих попрацювати за кордоном дещо більше жителів сходу (34%) та заходу (32%) України, молоді віком до 35 років (42%), чоловіків (38%).

Українці не проти попрацювати за кордоном, але жити хочуть в Україні
Інфографіка Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування проводили 23-24 липня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) серед 1000 респондентів віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу та територій, де відсутній український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 154. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок