Розтрата арештованого майна АРМА на 426 млн гривень: суд обрав запобіжний захід оцінювачу

Розтрата арештованого майна АРМА на 426 млн гривень: суд обрав запобіжний захід оцінювачу

Розтрата арештованого майна АРМА на 426 млн гривень: суд обрав запобіжний захід оцінювачу
Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд 25 липня обрав запобіжний захід підозрюваному у справі щодо розтрати арештованого майна АРМАНаціональне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів на суму понад 426 мільйонів гривень.

Про це повідомляє спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Зазначається, що суд підтримав позицію прокурора та застосував до оцінювача запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів, що складає 744 300 гривень.

"У разі внесення застави на підозрюваного буде покладено ряд процесуальних обов’язків, передбачених ст. 194 КПК України", — уточнюють в САП.

13 липня стало відомо, що колишнього голову Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) підозрюють у зловживанні владою та розтраті понад 426 мільйонів гривень.

Дії ексочільника АРМА кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України

За тими ж статтями у справі про розтрату правоохоронці повідомили про підозру начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА.

Крім того, підозрюваними є працівники заснованого Мін'юстом держпідприємства "Сетам", яке спеціалізується на організації електронних торгів арештованим майном.

Що відомо

  • Станом на 22 липня в управлінні Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) перебуває понад 926 мільйонів у гривневому еквіваленті, зокрема 847 млн грн, 622 тис. дол. США та 1,9 млн євро. Це найбільша сума, розміщена на депозитних рахунках у державному банку за весь період існування АРМА.
  • Раніше за клопотанням Київської міської прокуратури в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передали 22 одиниці сільськогосподарської техніки російського виробника, які були ввезені на територію України з РФ.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок