Данець Вінгегор виграв Тур де Франс. Чемпіон генеральної класифікації змінився вперше за три роки

AP

Переможець двох попередніх років Тадей Погачар закінчив багатоденку другим.

Після трьох тижнів змагань закінчився 109-й Тур де Франс. Переможцем загального заліку став данський велогонщик команди Jumbo-Visma Йонас Вінгегор.

Знаменита велобагатоденка стартувала з трьох етапів у Данії: "розділки" у Копенгагені та двох рівнинних маршрутів, в яких перемогли нідерландські спринтери Фабіо Якобсен та Ділан Груневеген.

Як змінювався лідер загального заліку ТДФ: хронологія за етапами

• Чемпіон Тур де Франс двох попередніх років - словенець Тадей Погачар - захопив жовту майку лідера за підсумками шостого етапу, випередивши бельгійця Вута ван Арта. А після сьомого етапу єдиним гонщиком, що програвав Тадею менше хвилини часу, став данець Вінгегор, що стартував на Турі вдруге в кар'єрі.
  • Після 10-го етапу Йонас втратив друге місце генеральної класифікації внаслідок атаки німця Леннарда Кемни. Та вже за підсумками 11-го етапу увірвався на першу сходинку загального заліку, коли Погачару важко дався підйом на гору Коль ду Гранон. Після фінішу словенець програвав Вінгегору вже більше 2:20 хвилини. А на друге місце вийшов француз Роман Барде.
  • До 18-го етапу Вінгегор та Погачар фінішували разом або ж з мінімальним відривом у чотири секунди. Але на підйомі на вершину Отакам Вінгегор за допомогою партнера по команді ван Арта виграв у словенця ще більше хвилини, майже гарантувавши собі перемогу в загальному заліку напередодні кількох рівнинних маршрутів та 40-кілометрової "розділки".
  • В останньому етапі на шляху до Парижа Вінгегор формалізував свою перемогу. Його підсумковий відрив від Погачара склав дві хвилини та 43 секунди.

Данець також здобув майку гірського короля Туру-2022. А Погачар став володарем білої майки, якою нагороджують найкращого молодого гонщика Туру (до 25 років).

Хто вигравав етапи Тур де Франс-2022

Найпомітнішим фінішером Туру-2022 став бельгієць ван Арт. Він самостійно виграв три етапи цьогорічної багатоденки, утримував жовту майку лідера за підсумком стартового відрізку гонки та значно допоміг Вінгегору на його шляху до перемоги. Ван Арт закінчив Тур де Франс із зеленою майкою лідера очкової кваліфікації.

1. Копенгаген - Копенгаген (ITT). Ів Лампарт (Бельгія)
  2. Роскілле - Нюборг. Фабіо Якобсен (Нідерланди)
  3. Вайле - Сендерборг. Ділан Груневеген (Нідерланди)
  4. Дюнкерк - Кале. Вут ван Арт (Бельгія)
  5. Лілль - Аренберг. Саймон Кларк (Австралія)
  6. Бенш - Лонгві. Тадей Погачар (Словенія)
  7. Томблен - Ла-Планш-де-Бель-Фій. Тадей Погачар (Словенія)
  8. Доль - Лозанна. Вут ван Арт (Бельгія)
  9. Егль - Шатель. Боб Юнгельс (Люксембург)
  10. Морзин - Межев. Магнус Корт Нільсен (Данія)
  11. Альбервіль - Коль ду Гранон. Йонас Вінгегор (Данія)
  12. Бріансон - Альп-д'Юез. Томас Підкок (Велика Британія)
  13. Ле-Бур-д'Уазан - Сент-Етьєн. Мадс Педерсен (Данія)
  14. Сент-Етьєн - Манд. Майк Меттьюз (Австралія)
  15. Родез - Каркасон. Єспер Філіпсен (Бельгія)
  16. Каркасон - Фуа. Юго Уль (Канада)
  17. Сен-Годенс - Пейрагюд. Тадей Погачар (Словенія)
  18. Лурд - Отакам. Йонас Вінгегор (Данія)
  19. Кастельно-Маньоак - Каор. Крістоф Лапорт (Данія)
  20. Лакапель-Маріваль - Рокамадур (ITT). Вут ван Арт (Бельгія)
  21. Парі-Ла-Дефанс Арена - Париж. Єспер Філіпсен (Данія)

Хто такий Вінгегор

• 25-річний велогонщик з Данії. У Світовому турі виступає за нідерландську команду Jumbo-Visma.
  • Посів друге місце в генеральній класифікації Тур де Франс у 2021 році. Тоді він програв чемпіону Тадею Погачару п'ять хвилин та 20 секунд.
  • Переможець одноденки Дроме Классік 2022 року.

ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо