Україна зупинилася в кроці від виходу у фінал жіночої естафети 4х400 м на ЧС-2022: не вистачило 0.14 сек

Україна зупинилася в кроці від виходу у фінал жіночої естафети 4х400 м на ЧС-2022: не вистачило 0.14 сек

Україна зупинилася в кроці від виходу у фінал жіночої естафети 4х400 м на ЧС-2022: не вистачило 0.14 сек
Збірна України з естафети 4х400 м, фото: Getty Images

Повторили результат Токіо-2020.

Останнія бігова дисципліна, в якій була представлена Україна на чемпіонаті світу з легкої атлетики, - жіноча естафета 4х400 метрів. У цьому виді змагань на світову першість відібралися 16 країн: спершу півфінали, а тоді фінал.

Для виходу в фінал потрібно було фінішувати у топ-3 свого забігу або ж потрапити у двійку найшвидших команд, що не зробили цього. У своєму забігу Україна бігла з фаворитками змагань США та Великою Британією, а також з командою Нідерландів, яка була основним претендентом на третє місце через наявність Фемке Бол. Інші суперники по забігу - Франція, Швейцарія, ПАР та Німеччина.

Збірна України у півфіналі на естафету заявила наступну четвірку - Катерина Карпюк, Анастасія Бризгіна, Вікторія Ткачук та Анна Рижикова.

Читайте також: Марина Бех-Романчук з першої спроби відібралася до фіналу в стрибках у довжину на ЧС-2022

Після перших двох етапів від Карпюк та Бризгіної Україна йшла на сьомому місці, до прохідної третьої позиції було понад три секунди. Суттєві зміни сталися на третьому етапі: США та Велика Британія пішли у відрив, сформувавши двійку лідерок, тоді як Нідерланди "завалилися" вниз через слабкий етап. Відповідно, Вікторія Ткачук, яка показала третій найкращий час на своєму етапі, підняла Україну на четверте місце.

Перед заключним етапом ситуація була наступною: Україна була позаду Швейцарії (третє прохідне місце) на 0.7 сек і випереджала Францію (п'яте місце) на 0.5 сек. Нідерланди, за які бігла Фемке Бол, відставали від швейцарок на 2.5 сек.

Усе це відставання Бол вдалося ліквідувати! Вона обійшла усіх суперниць з когорти претенденток та підняла Нідерланди на підсумкове третє місце. Однак потім збірну Нідерландів було дискваліфіковано.

Тож третє місце у підсумковому протоколі дісталося Франції, яка змогла обігнати на останньому етапі Швейцарію та Україну. А в боротьбі за четверте місце швейцарка Ясмін Гігер втримала мінімальну перевагу над Анною Рижиковою - різниця в 0.14 сек!

Саме ця різниця у підсумку стала вирішальною: Швейцарія зайшла у фінал з восьмим часом, тоді як Україна завершила змагання на дев'ятому сумарному місці. Відставання від прохідної позиції - 0.14 сек. До речі, також дев'ятими українки були на Олімпіаді-20202 в Токіо.

Естафета 4х400 м: підсумок півфіналу
  • Потрапили до фіналу напрямку: США, Британія, Ямайка, Бельгія, Канада, Франція
  • Потрапили за добором: Італія, Швейцарія
  • У топ-10: Україна - дев'яте місце (+0.14 до прохідного), Польща - десяте місце (+0.23 до прохідного)

Що відомо

  • Це була останній біговий виступ для України на ЧС-2022. Найкращий результат - восьме місце Анни Рижикової у бігу на 400 м/б (єдиний фінал). Також у кроці від фіналу зупинилися Вікторія Ткачук (400 м/б) та естафета 4х400 м.
  • На ЧС-2019 Україна потрапила до фіналу та в підсумку фінішувала на шостому місці.
  • За збірну США в півфіналі бігла Елісон Фелікс, яка вирішила відновити кар'єру заради цього забігу.
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо