Проєкт "Мистецтво в евакуації" об’єднує херсонців

Проєкт "Мистецтво в евакуації" об’єднує херсонців

Проєкт "Мистецтво в евакуації" об’єднує херсонців
Фото: Юлія Балуда

Картина художниці з Олешок Юлії Пляс з обстріляними полями стала частиною проєкту "Мистецтво в евакуації". Зараз Юлія із родиною у Швейцарії. Перед війною жінка презентувала колаж ескізів племінника у проєкті Олександра Танасюка "Ауслендер". Ці роботи Юлія Пляс створила вже під час російського вторгнення.

Юлія розповідає, що у проєкт її запросила Олена Афанасьєва, тому що їй сподобався малюнок із розстріляним полем.

"Для мене це щось нове. Я взяла картинку з інтернету, що бачили мільйони людей і яка вже стала символом суті цієї війни. Там видно, що росіяни прийшли знищувати наш дім, нашу землю, яка годує нас і ще пів світу. І це ніяке не звільнення", - говорить Юлія.

Юлія Балуда також взяла участь у проєкті "Мистецтво в евакуації". Вона створила власний проєкт "Жіночі співи", присвячений жінкам, які були змушені покинути свій дім.

Юлія каже, що їй хотілося дати жінкам якусь маленьку мету, маленьку ціль у житті, тому що деякі з них не знають, що буде завтра, що робити сьогодні і як діяти.

Щоп'ятниці херсонські митці, які змогли виїхати, спілкуються, щоб не втратити зв'язок один з одним та рідним містом.

Автором ідеї проєкту "Мистецтво в евакуації" є режисер Першої Херсонської кіношколи Устин Данчук, який прожив в окупації три місяці.

"Ідея створити невеличкі відеосюжети, які б розповідали про тих митців, розповідали про їх історію, як вони виїхали з окупації, як вони існували там, як вони зараз на свободі намагаються зібратися зі своїми творчими думками, потенціалом і спрямувати в русло Перемоги", - розповів Устин Данчук.

За місяць автори записали 4 сюжети. Формат історій різний: все залежить від технічних можливостей, місця, де перебуває герой історії, і його психологічного стану. На відео можуть бути, як самі митці, так і підібраний відео ряд, розказав Устин Данчук.

Читайте також:

  • Військові РФ зруйнували п'ять об’єктів культурної спадщини у Херсонській області.
  • Будівля та цінні експонати Херсонського художнього музею опинились під загрозою через захоплення окупаційною владою.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок