Авторка: Наталія Паляниця
Діти малюють картини на військових шоломах та армійських флягах, аби допомогти Збройним Силам України. Серед улюблених персонажів пес Патрон, українські захисники, жінка-воїн та квіти. Ініціатором розпису військової амуніції виступила хмельницька волонтерська організація «Захист Діти». Кошти з продажу волонтери спрямовуються на придбання необхідного спорядження для українських військових.
Аня – вимушена переселенка з Сум. Розповідає: після бомбардувань міста, родина переїхали до Хмельницького, де займається волонтерством. Дівчинка каже, розмальовуючи шоломи та фляги, робить свій маленький внесок у перемогу: «Я допомагаю ЗСУ. Ми робимо картини, влаштовуємо акції. Потім ми там заробляємо гроші, потім ми ці всі гроші беремо і йдемо в магазин, і на прохання ЗСУ купуємо щось для них».

Як розповіла координаторка організації «Захист Діти» Ірина Тимчук, останнім часом надходження коштів на допомогу ЗСУ значно зменшилось, потрібно було шукати нові способи. Так прийшла ідея дитячих малюнків на військових шоломах.
«Оскільки гроші просто так ніхто не дає, ми вирішили їх заробляти. Заробляти у такий спосіб, як розмальовувати шоломи, фляги й різні речі. За допомогою студії художньої школи ми вже змогли далі втілювати наші задуми. Ідея була така: Яка – Україна очима наших дітей», - говорить Ірина.

Ірина додає, ініціативу хмельничан з розпису військової амуніції підтримали діти з Києва, Сум та Івано-Франківська. Продають оригінальні картини під час благодійних акцій, концертів та ярмарок в різних містах України та за кордоном.
«Наші шоломи успішно продані вже в Рамштайні в Німеччині – п’ять шоломів і наступні відправлені шість на американську авіабазу, сьогодні – завтра вони їх отримують. Ми їх відправили з листами подяки», - каже координаторка благодійної організації.
Кураторка художньої майстерні Юлія Нікіфорова розповідає: підтримуючи проєкт, діти малюють на незвичних для них предметах – це військові металеві шоломи та армійські фляги радянського періоду, а також тубуси використаних сучасних ракетних систем.
«Спочатку до проєкту були залучені тільки діти. Я їм допомагала. Потім долучилися викладачі, старші люди, які у нас навчаються. Спочатку це було 39 касок. Ми їх ґрунтували. Це досить така кропітка робота. Волонтери їх підготовляють, все вимивають, вичищають. Далі ми вже почали фантазувати», - розповіла Юлія.

Від початку війни Юля написала декілька картин. Каже, не хотіла зображати страждання, тому її жіночі образи символізують відродження України. Дозволила собі вилити біль та злість лише на тубусі з використаної зброї.
«Ось цей створила через три години після того, як стався теракт у Вінниці. У мене була якась така злість. Я зобразила мертвого російського солдата, який зацвів у соняшниках Херсона. 5.13- 5.17 Написано: «Ти ж хотів землі цієї, тож тепер змішайся з нею»», - каже кураторка художньої майстерні.

Одну з картин на шоломі художниці-волонтерки вирішили подарувати Президенту України Володимиру Зеленському, розповідає авторка розпису Вікторія Щудляк: «Шолом я малювала десь сім днів за мотивами нашої української відомої художниці Марії Приймаченко. Робота її - «Українське весілля», мені здається ідеально показує наші українські традиції та мотиви. Ми б хотіли подарувати це нашому президенту, як символ того, що ми обов’язково переможемо, і щоб це було його оберегом».
Читайте також
- У Деражнянському міському історичному музеї вперше відбувся благодійний продаж картин. Зібрані кошти передали для захисників-деражнянців, які зараз боронять Україну від російської агресії.
- Працівники Хмельницького музею віддали одноденний заробіток на потреби Збройних сил, придбавши картину.
Читайте нас у Telegram: новини регіону та України
Підписуйтесь на Суспільне Хмельницький у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram