Як планується навчання школярів Херсонщини в умовах тимчасової окупації

Як планується навчання школярів Херсонщини в умовах тимчасової окупації

Як планується навчання школярів Херсонщини в умовах тимчасової окупації
Фото: Pexels

В херсонських шкільних онлайн-чатах почали з’являтися повідомлення від вчителів. Педагоги хочуть знати, чи готові діти та батьки навчатися за дистанційною формою навчання.

За словами однієї з вчительок Херсона, через безпекову ситуацію в регіоні, навчання буде проходити в онлайн форматі українською мовою, за українськими програмами.

Більшість херсонських учнів готові займатися дистанційно. Кажуть звикли до цієї форми під час пандемії коронавірусу.

Учень класу херсонської школи говорить, що готовий вчитись дистанційно тільки у своїй школі, та тільки за українськими програмами та з українськими підручниками. Для цього батьки купили хлопцю комп’ютер.

Навчатися в херсонських класах дистанційно прагнуть навіть ті, хто виїхав за кордон.

"Зараз ми знаходимось в іншій країні. Але навчатися моя дитина буде тільки в рідній школі з нашою рідною вчителькою за нашою українською програмою і нашими підручниками", - каже мама учня четвертого класу з Херсона.

Тимчасовий виконувач обов’язків голови херсонської військової адміністрації Дмитро Бутрій на пресконференції для херсонських журналістів розказав, що питання в якому форматі навчатимуться діти з Херсонщини вирішується вищими виконавчими органами. Скоріш за все воно буде дистанційним. І навіть на звільнених територіях, адже вони постійно перебувають під обстрілами.

"Сьогодні відпрацьовується питання дистанційного навчання школярів шкіл Херсонщини. Але поки немає чіткої інструкції, як проводити навчальний процес в тимчасово окупованій Херсонщині", - розказує Дмитро Бутрій.

Виконувачка обов'язків Херсонського міського голови Галина Лугова говорить, що напрацювання щодо форм навчання на території Херсонщини вже є, але їх не озвучують задля безпеки педагогів, які залишилися в окупації.

"Цю інформацію ми будемо озвучувати трошки пізніше, тому що шалений тиск окупаційної влади на педагогів і на керівників дошкільних освітніх закладів та директорів шкіл", - розповіла Лугова.

Вчителі продовжують чинити опір, каже Галина Лугова і згодом буде відомо, яким чином буде забезпечено дистанційне навчання.

Що відомо:

  • Окупаційна влада на Херсонщині примушує освітян з першого вересня почати працювати за російськими програмами. Почали примушувати й батьків вести дітей у російські школи.
  • 23 червня так звана "глава департаменту освіти і науки" Херсонщини Тетяна Кузьміч заявила, що вже з 1 вересня навчання в школах буде відбуватися за російськими стандартами, а вчителі пройдуть "спеціальні курси перепідготовки на території Криму або дистанційно".

Читайте також:

  • До 1 липня в Криму складають списки вчителів для роботи на Херсонщині - КримSOS
  • У Каховці окупаційна влада призначила директорку дитсадка без педагогічної освіти

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок