США виділять Україні додаткові 1,7 мільярда доларів допомоги: на що підуть кошти

США виділять Україні додаткові 1,7 мільярда доларів допомоги: на що підуть кошти

США виділять Україні додаткові 1,7 мільярда доларів допомоги: на що підуть кошти
Фото: Facebook

Агентство США з міжнародного розвитку (USAIDАгентство США з міжнародного розвитку відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Адміністратора агентства та його заступника призначає президент за згодою Сенату, вони діють в координації з Державним секретарем США) надасть Україні додаткові 1,7 мільярда доларів для фінансування українського бюджету. Ці кошти, зокрема, спрямують на виплати працівникам медичної галузі.

В USAID розповіли, що додаткові кошти мають зменшити гострий бюджетний дефіцит, спричинений війною, і дати українському уряду можливість продовжувати працювати й забезпечувати критичні потреби, зокрема у сфері охорони здоров’я.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID надав 4 мільярди доларів прямої бюджетної підтримки українському уряду. Ці кошти зокрема розподілили на зарплати державним службовцям і вчителям, а також на забезпечення газом та електроенергією шкіл та лікарень.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час брифінгу розповів, що підтримка від американських партнерів дозволить забезпечити лікарні засобами, необхідними для реалізації програми медичних гарантій, зокрема виплат заробітних плат.

"Вдячні США та Світовому банку за оперативне реагування на потреби системи охорони здоров'я України. 1,7 мільярда доларів - це не просто фінансова підтримка, це черговий внесок у перемогу України", — заявив Ляшко.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Президент США Джозеф Байден 9 липня підписав 15-й пакет допомоги Україні у сфері безпеки на понад на 400 мільйонів доларів. У нього увійде високоточне озброєння великої дальності — 4 американські РСЗВ HIMARS, а також снаряди для артилерії.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок