В масках і без: що показав підрахунок рівнян на вулиці

В масках і без: що показав підрахунок рівнян на вулиці

В масках і без: що показав підрахунок рівнян на вулиці

Ми часто пишемо новини, які торкаються карантинних заборон, дозволів, штрафів за порушення тощо. Однією із ліній, яка часто проходить через інформпростір, є носіння масок. Тим більше, уряд в постанові №211 чітко прописав, що в усіх громадських місцях людина має бути в масці чи респіраторі. Але і ви, і ми бачимо, що в масках ходять не всі.

Тож троє працівників діджитал-відділу Рівненської філії Суспільного вирішили порахувати точно, кого із них більше: тих, хто у масці чи навпаки. Ми визначили, що кожен витратить для підрахунку по 40 хвилин.

Для прикладу, за цей час на відрізку Богоявленська-Безручка-Князя Романа Наталія Стратонова нарахувала 136 людей у масці і 158 – без.

На іншому відрізку цього мікрорайону, – Безручка-Богоявленська-Гагаріна, – в підрахунку Ольги Татаренко навпаки більшість людей були у масках: 141 людина носила цей засіб захисту, 74 – ні.

Іван Марчук почав підрахунок, рухаючись від органного залу до майдану Незалежності. За 40 хвилин результат такий: 242 людини у масках та 130 – без.

Таким чином маємо: 519 людей ми зустріли у масках та 362 людини її на обличчі не мали.

Варто зазначити, що абсолютно скрізь траплялись люди, які застосовували маску більше формально, тобто вона була або приспущена з носа, або на саме підборіддя.

Крім того, додамо, що карантинні підходи у різних країнах до носіння маски під час коронавірусу різняться і в деяких цього не вимагають. А от дистанція між людьми – обов'язкова.

Наразі прийнято вважати, що основний шлях передачі – це краплинний та контактний. Про це йдеться на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Разом із цим трапляються дослідження про те, що і повітряний шлях передачі виключати не варто. ВООЗ до них ставиться поки що скептично, мовляв, досліди проводили у лабораторіях, а не у реальних умовах, а аналіз понад 75 тисяч випадків захворювання в Китаї не знайшов підтвердження такого шляху передачі.

ВООЗ стверджує, що маску треба носити, коли є симптоми, аби не інфікувати іншу людину або ж коли спілкуєтесь із людиною із підозрою на інфекцію.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди