"Україна" Ахметова подала до Нацради заяву про анулювання ліцензії

"Україна" Ахметова подала до Нацради заяву про анулювання ліцензії

"Україна" Ахметова подала до Нацради заяву про анулювання ліцензії
Бізнесмен Рінат Ахметов, фото: УНІАН

Медіа група Україна Ріната Ахметова подала до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення заяву щодо анулювання ліцензії телеканалів. Нацрада розгляне заяву впродовж 15 днів.

Про це Суспільному повідомив перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль.

"Так. Заява на анулювання ліцензії надійшла. За законом упродовж 15 діб комісія має ухвалити рішення. Наступне засідання анонсоване на 21 липня, це четвер. Зараз формується порядок денний цього засідання", — зазначив він.

Читайте також: Закон про олігархів і втрати через війну. Що означає заява Ахметова про вихід з медіа

Раніше голова Нацради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк розповіла, що коли Нацрада отримає заяву, "якщо це воля власника віддати ліцензії — частоти залишаться в розпорядженні Національної ради (з питань ТБ і радіомовлення — ред.)".

"Відповідно вони можуть бути передані на конкурс, щоб хто забажав — взяв участь в конкурсі і почав там (на цих частотах) мовити. Але конкурс під час воєнних дій не проводиться. Таким чином можна думати, що власник вирішив не вкладатись зараз у медіабізнес, якщо це можна назвати бізнесом сьогодні...", — сказала Герасим'юк.

Що відомо

  • 11 липня 2022 року Рінат Ахметов заявив, що Медіа Група Україна відмовляється на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів і від ліцензій своїх друкованих медіа в Україні. За його словами, рішення продиктовано законом про олігархів.
  • В Офісі президента заяву Ахметова назвали "гідним прикладом того, що закон один для всіх". Водночас міністр культури Олександр Ткаченко визнав, що це рішення було неочікуваним.
  • 12 липня інвестиційна SCM повідомила, що розпочала процес анулювання ліцензії МГУ, до якої, зокрема, входить телеканал "Україна 24", тематичні канали "Футбол 1/2/3" та мультимедійна платформа "Сьогодні". Також припиняється випуск друкованих ЗМІ медіахолдингу, втім механізм співпраці з Vogue.UA визначатиметься окремо.
  • Медіахолдинг "Медіа Група Україна" складається з 10 ефірних і супутникових телевізійних каналів, інтернет-ресурсів та друкованих ЗМІ: телеканал "Україна 24", телеканал "Україна", молодіжний телеканал НЛО TV, телеканал Індиго TV, тематичні канали "Футбол 1/2/3", міжнародні канали Ukraine 1/Ukraine 2, NLO TV 1/NLO TV 2, "34 телеканал", телеканал "Донбас", телеканал "Сигма", "Новинна Група Україна", мультимедійна платформа СЬОГОДНІ, "Медіа партнерство Баінг", оператор супутникового мовлення Xtra TV, ОТТ-платформа OLL.TV та проєкт Vogue.UA.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок