Угорщина має план на випадок, якщо війна в Україні сягне Закарпаття — МЗС країни

Угорщина має план на випадок, якщо війна в Україні сягне Закарпаття — МЗС країни

Угорщина має план на випадок, якщо війна в Україні сягне Закарпаття — МЗС країни
Фото: УНІАН

Уряд Угорщини має намір захистити етнічних угорців, які проживають на території українського Закарпаття у разі, якщо збройна агресія РФ сягне цього регіону.

Про це в інтерв’ю виданню Index заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, зазначивши, що будь-яка країна, поруч із якою йде війна, має бути готова захистити себе.

"У нашій країні також були підготовлені сценарії надзвичайного стану. Виведення угорських військових з охорони кордону частково пов'язане з цим", — сказав посадовець.

Він додав, що Угорщина не має розбіжностей із президентом Володимиром Зеленським, зазначивши, однак, що у сторін наявні "різні інтереси".

"Він українець, а ми представляємо інтереси Угорщини. А в чому український інтерес? Залучити до цього конфлікту якнайбільше країн, хоча б шляхом постачання зброї. З іншого боку, в наших інтересах — залишатися осторонь цього конфлікту і звести до мінімуму можливість сповзання у військову ситуацію. Немає сумніву, що угорсько-українські відносини ще до початку війни характеризувалися напруженими стосунками. Однак відколи почалася війна, ми виключили справи, що викликають напруженість", — сказав Сійярто.

Також міністр зазначив, що Угорщина готова й надалі приймати українських біженців.

Що відомо

  • Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.
  • Старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вважає, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.
  • У травні Віктор Орбан заявив, що країна домовилася із Європейським Союзом і отримала дозвіл купувати російську нафту.

Читайте також

Угорський союзник Путіна лишається при владі. Що означає перемога Орбана на виборах

Позиція Угорщини — це питання шантажу однією країною інших, — Шелест

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок