ЄС узгоджує ще 500 мільйонів євро військової допомоги для України

ЄС узгоджує ще 500 мільйонів євро військової допомоги для України

ЄС узгоджує ще 500 мільйонів євро військової допомоги для України
Фото: УНІАН

Країни Європейського Союзу мають намір додатково виділити на військові потреби Україні ще 500 мільйонів євро, збільшивши розмір військової підтримки до 2,5 мільярдів євро.

Про це 12 липня повідомив секретар зовнішньополітичної служби ЄС Стефано Санніно на спільному засіданні з депутатами Європарламенту у Брюсселі.

"Від початку вторгнення ми надали два мільярди євро військової допомоги Україні через Європейський фонд забезпечення миру, зокрема першу в історії можливість надання летальної зброї. І ми зараз обговорюємо можливість п’ятого траншу в розмірі 500 мільйонів євро", – сказав посадовець.

За його словами, ЄС має намір і далі підтримувати Україну на тлі збройної агресії РФ, зберігаючи свою єдність.

Раніше міністри фінансів 27 країн ЄС схвалили виділення Україні кредиту на суму в 1 мільярд євро в межах нової макрофінансової допомоги.

Загальна сума макрофінансової допомоги ЄС Києву цього року становить 2,2 млрд євро. Початковий кредитний пакет ЄС на 1,2 мільярда євро отримав зелене світло від керівників фінансів блоку за кілька днів до повномасштабної атаки Росії 24 лютого.

При цьому у травні Європейська комісія запропонувала Україні додаткову допомогу в розмірі до 9 мільярдів євро. Запланована виплата в розмірі 1 мільярда євро є частиною цієї ініціативи.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надасть Україні додаткові 1,7 мільярда доларів для фінансування українського бюджету. Ці кошти, зокрема, спрямують на виплати працівникам медичної галузі.
  • Президент США Джозеф Байден 9 липня підписав 15-й пакет допомоги Україні у сфері безпеки на понад на 400 мільйонів доларів. У нього увійде високоточне озброєння великої дальності — 4 американські РСЗВ HIMARS, а також снаряди для артилерії.
  • Україна отримала 1,7 мільярда доларів грантової допомоги від Цільового фонду Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
  • 1 липня Україна отримала від Німеччини мільярд євро допомоги.
  • 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок