Народні депутати від Прикарпаття - про зміни держбюджету-2020 і місцеве самоврядування

Народні депутати від Прикарпаття - про зміни держбюджету-2020 і місцеве самоврядування

Народні депутати від Прикарпаття - про зміни держбюджету-2020 і місцеве самоврядування unsplash.com

У понеділок, 13 квітня, відбудеться позачергове засідання Верховної Ради України, на якому розглянуть проєкт змін до держбюджету-2020. Адже 30-го березня законопроєкт № 3276 про внесення поправок до державного бюджету депутати відправили на доопрацювання у комітет. Важливим моментом у новому розподілі бюджету має бути Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

З яких статей буде фінансуватися боротьба з пандемією і наскільки зміни до бюджету вплинуть на місцеве самоврядування Прикарпаття, яке і так взяло на себе удар, розповідають народні депутати України від 83, 84 та 87 округів.

Як каже обранець від 84-го округу Ігор Фріс, до тих норм, які можуть вплинути на фінансування місцевого самоврядування, є великі питання.

"Зменшується Державний фонд регіонального розвитку (далі - ДФРР), який у певній частині розподілений, і дехто вже проінвестував певні проєкти з нього. Практично повністю забирається Фонд соціально-економічного розвитку у частині 1,9 млрд грн, який повинен бути компенсацією місцевим бюджетам на розвиток ОТГ. Загальний Фонд соціально-економічного розвитку, який був 2 млрд, зменшується, зменшуються інфраструктурні проєкти – урізається все. Збільшується медицина, залишається недоторканою оборона", - сказав нардеп від 84-го округу Ігор Фріс.

Ігор Фріс, Народний депутат України від 84-го округуФейсбук

Ігор Фріс, Народний депутат України від 84-го округу

Ігор Фріс каже, що йому дивно, чому не зменшують фінансування органів правопорядку, прокуратури, тобто силових структур. Також за рахунок місцевих бюджетів хочуть вирішити питання доплати медикам. Це, на думку депутата, буде мати негативні наслідки для місцевого самоврядування.

Народний депутат України від 87-го округу Зіновій Андрійович згадав про закон від 17-го березня, яким на два місяці скасували податок на нерухомість і плату за землю. Його вдалось виправити законопроєктом № 3285 від 30-го березня, коли пільги на земельні сплати та на об’єкти нерухомості скоротили на місяць. Цим скоротили суму, яку мали недоотримати місцеві бюджети за два місяці.

Нагадаємо, що за підрахунками Асоціації міст України громади Прикарпаття мали втратити близько 300 млн грн. Ми вже писали на цю тему.

Народні депутати від Прикарпаття - про зміни держбюджету-2020 і місцеве самоврядування

Зіновій Андрійович, Народний депутат України від 87-го округу

"Хочу сказати, що і акцизний збір, і кошти ДФРР (не знаю, у якому обсязі, але за акцизний збір мав розмову з прем’єр-міністром), більша частина ДФРР, буде збережена за об’єктами. Йде розмова також за Фонд соцекономрозвитку (два мільярди). Думаю, цей інструмент потрібно залишити та спрямувати виключно на медичні заклади області", - сказав нардеп від округу 87-го округу Зіновій Андрійович.

На його думку, органи місцевого самоврядування, які зараз знаходяться на передовій боротьби з COVID-19, стикаються із загрозами та небезпекою виконання делегованих повноважень. Держава забирає ресурс, який вони використовують, у більшості випадків на боротьбу з пандемією. У час пандемії муніципалітетам навпаки дають більше ресурсу, а не забирають, каже народний депутат України Зіновій Андрійович.

Народна депутатка від 83-го округу Оксана Савчук зауважила, що 11-го квітня на 10:00 запланували засідання бюджетного комітету. У документах, які їй вдалось дістати, зокрема, самому проєкті держбюджету багатьох цифр ще немає (стосовно фінансування Міністерства розвитку громад, фондів енергоефективності, Нової школи, доплат по освіті).

Народні депутати від Прикарпаття - про зміни держбюджету-2020 і місцеве самоврядування

Оксана Савчук, Народна депутатка України від 83-го округу

"Нам потрібно змінити ставлення Офісу президента до самого місцевого самоврядування і до міських голів. Бо якісь погані радники спочатку подали місцеве самоврядування, ніби це щось погане в Україні, яке треба швидко змінити. Але насправді вийшло так, що сьогодні саме місцеві ради, села, райони витягують медицину на своїх плечах. У державному бюджеті потрібно чітко побачити цифру і податки, які точно будуть залишатися в органів місцевого самоврядування", - каже депутатка Оксана Савчук.

Розмова депутатів України відбулася у межах онлайн-платформи "Громади Прикарпаття в умовах пандемії", яку організувало Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди