Чим оснащені та як працюють мобільні бригади на Хмельниччині

Чим оснащені та як працюють мобільні бригади на Хмельниччині

Чим оснащені та як працюють мобільні бригади на Хмельниччині

52 мобільні бригади, які виїжджають до осіб з симптомами коронавірусу створили на Хмельниччині. Про це Суспільному розповів заступник директора Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України Ярослав Главацький.

За його словами, у таку бригаду має входити медичний працівник та водій автомобіля медичної служби. Ярослав Главацький каже, мобільна бригада має бути у кожному районному центрі. Відповідно до кількості населення їх може бути декілька. До прикладу, в обласному центрі – їх 4. У Ярмолинецькому районі - дві.

Працює лікаркою сімейної медицини Ярмолинецького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Лукашенко. Вона входить і до мобільної бригади, яка обстежує хворого зі симптомами коронавірусу та відбирає біологічні матеріали для дослідження. Вікторія Лукашенко розповідає, в Ярмолинецькому районі підозр на COVID-19 не було.

"Якщо нам поступає повідомлення від швидкої медичної допомоги, або від іншого лікаря центра ПМСД, в якого є підозра на коронавірус, ми заповнюємо повідомлення в лабораторний центр і виїжджаємо на виклик в костюмах індивідуального захисту".

Коли лікарці запропонували увійти в мобільну бригаду, каже, бажання відмовитися не було. Їхати до хворого з симптомами коронавірусу, необхідно зі спеціально укомплектованою сумкою-укладкою та інфрачервоним термометром, розповідає Вікторія Лукашенко.

"У Сумці-укладці, згідно з наказом, в нас знаходяться: халати, респіратори, гумові рукавички, окуляри для захисту і одноразові шапочки, костюми протиепідемічні, комбінезони".

Біологічні матеріали мобільна бригада відвозить в обласний лабораторний центр.

"В нас є сумка-холодильник, є аплікатор, він стерильний. По приїзді, ми його відкриваємо, набираємо мазок із носової порожнини, або із горлянки. Далі кладемо його в стерильний контейнер із транспортним середовищем, кінчик відламуємо, герметично закриваємо і маркером вказуємо номер пацієнта та дату забору матеріалу".

40 років працює водієм, з яких 10 – у лікарні Микола Хлівак. Він член Ярмолинецької мобільної бригади. Каже, автівка спеціально не оснащена, у ній є засоби дезінфекції.

"Те, що обробляти машину, в мене в машині, а все інше, костюми – ми тримаємо в лікарні, коли виїжджаємо, то забираємо все в машину".

У Ярмолинецькому районі створили дві мобільні бригади. Одну при районній лікарні іншу – при центрі первинної медико-санітарної допомоги, каже директорка закладу Надія Крива. Додає, засобів захисту поки вистачає.

"На сьогодні у закладі понад 300 ізоляційних халатів, 250 костюмів біозахисту разом із комбінезонами, близько 4000 масок та близько 2000 рукавичок, є прості і подовжені, які потрібні для роботи саме з такими хворими, також є фартухи у достатній кількості, понад 100 штук, бахіли, шапочки, захисні окуляри, щитки".

Голова Ярмолинецької районної державної адміністрації Василь Гуменюк каже, частину грошей на засоби захисту взяли з державного бюджету.

"З районного бюджету і, спільно з підприємцями, аграріями нашого Ярмолинецького району було зібрано близько 600 тис. гривень, які одразу перейшли на рахунки центральної лікарні та ПМСД для забезпечення рукавичок, дезінфекційних засобів костюмів і іншого".

На Хмельниччині сформували 52 мобільні бригади, каже заступник директора Хмельницького обласного лабораторного центру Ярослав Главацький. Далі про складові алгоритму дій медиків бригади при виявленні підозр на COVID-19.

"Перше, терміново виїхати на даний випадок захворювання чи підозри, друге, провести відбір біологічного матеріалу для дослідження у вірусологічній лабораторії, третє, провести скринінг температури підозрюваного, четверте, при потребі, зробити експрес-тести".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди