450 тисяч - на підготовку у Хмельницькому електрозварювальників з числа переселенців

450 тисяч - на підготовку у Хмельницькому електрозварювальників з числа переселенців

450 тисяч - на підготовку у Хмельницькому електрозварювальників з числа переселенців
Суспільне Хмельницький

Група з десяти внутрішньо переміщених осіб навчається на виробничій дільниці на базі хмельницького комунального підприємства "Електротранс". Про це розповів директор вищого професійно-технічного училища №11 Василь Селізар. За його словами, група навчається за спеціальністю електрозварювальник. На який термін розраховані курси і якої думки від отримання нової спеціальності самі внутрішньо переміщені особи, Суспільне дізнавалося.

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну працював інженером у Краматорську на заводі, розповідає житель Донецької області Валерій Соборський. Зараз, каже, опановує нову професію, яка знадобиться і видається цікавою. Крім вищої освіти, має дві робітничі професії, додає Валерій: "Я маю професію токаря ІІІ розряду, п'ять років стажу, та слюсар з ремонту верстатного обладнання IV розряду, чотири роки стажу. Тут здобуваю професію "зварювальник напівавтомат".

Мав вищу технічну освіту зварювальника, розповідає житель з Луганської області Ігор Погіба. Вдома, у Рубіжному, працював торгівельним представником, каже чоловік: "Коли приїхав, зрозумів, що це початок. І вирішив повернутися до своєї основної освіти і спробувати знайти роботу за фахом. Зараз навчання в ВПУ 11 є дуже добре, тому що тут я практикував більше зварювання, ніж за декілька років під час навчання".

Навчання акцентоване на практичних заняттях, розповідає Ігор: "Дві години теоретичної частини і шість годин практичної. І цього в нас під час навчання у ВУЗі не було. Бо там була чисто теоретична частина, а зараз вже знаємо на практиці, що таке зварювальний апарат, як ним користуватися, його особливості".

Люди дорослі, навчаються швидко, розповідає майстер виробничого навчання профтехучилища №11 Олександр Марцинюк.

"Вони з різних категорій. Тут є і зі сфери побуту, і з технічної сфери. І вони професіонали своєї справи. Ми їх зараз перенавчаємо зварювальній справі, автоматичне, напівавтоматичне зварювання, ремонт автомобільних кузовів. Вони якраз проходять практику з ремонту і відновленню тролейбусів", - каже майстер.

Директор ХКП "Електротранс" Сергій Бобух розповідає: "На базі нашого підприємства сформували дільницю, де ми навчаємо токарів, елетрозварювальників. Професійно-технічне училище під егідою Європейського Союзу, який надає фінансування, а ми навчаємо і тут же здобувають ці люди практичні навички".

На базі ХКП "Електротранс" сформували дільницю для практичних занять.
На базі ХКП "Електротранс" сформували дільницю для практичних занять. Суспільне Хмельницький

Групу з числа вимушено переселених осіб навчають за спеціальністю електрозварювальник на напівавтоматичних машинах, розповідає директор вищого профтехучилище №11 Василь Селізар: "Допомога від навчального закладу - це робоча сила, яка готується потім стати кваліфікованими робітниками. Допомога від підприємства - це надання робочих місць. За підтримки Євросоюзу виділені кошти на підготовку слухачів з професії електрозварювальник - це сума понад 450 тисяч. Тому вже сьогодні, продовжуючи співпрацю, маємо слухачів цих курсів з числа переселенців. Дуже мотивовані хлопці, які хочуть працювати".

Усі випускники курсів будуть працевлаштовані, каже Василь Селізар. Курси, додає чоловік, розраховані на три тижні: "Вони вже навчаються другий тиждень. Ще один тиждень - і будемо їх вже передавати. Це скорочена програма, і в зв’язку з тим, що це вже люди, які мають вищу освіту, вони знають закони фізики, вони мають якийсь певний життєвий досвід, вони дуже легко і швидко опановують цю професію".

За словами Василя Селізара, для переселенців планують відкрити групу з навчання на автомеханіків і токарів.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди