Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові

Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові

Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

До лікарні на таксі – безкоштовно. У Чернігові діє проект "Соціальне таксі", який допомагає людям, які потребують постійного лікування, доїхати до медичних закладів. Скористатися ним можуть, зокрема, люди з інвалідністю та пенсіонери, старші за 75 років. Як та для кого працює соціальне таксі – далі.

Пенсіонерка Валентина Кондратенко двічі на тиждень їздить на гемодіаліз. Спочатку діставалася громадським транспортом, потім – машиною від територіального центру соціального обслуговування.

"Але там бензину зараз після війни немає, раз відвезуть, а потім два рази нема. Я наймала таксі".

Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові
Валентина Кондратенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Таксі коштувало більше ста гривень, хоча деякі водії, каже Валентина Трохимівна, робили знижку. Потім у територіальному центрі сказали, що є можливість користуватися соціальним таксі – безкоштовно.

"Я наче на світ народилася, мені наче не 75, а 25. Я така задоволена, ви що. Я, як президент їжджу".

Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові
Валентина Кондратенко в таксі. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Соціальне таксі" створили, щоб допомогти людям, які потребують постійного лікування, але не можуть самостійно дістатися до медичних закладів, каже керівниця проєкту Тетяна Романова. Втілюють його за кошти Європейського Союзу з партнерами із Чехії. Для замовлення соціального таксі працює гаряча лінія.

Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові
Олександр Вайло і Тетяна Романова. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Наші оператори приймають ці дзвінки, вони спілкуються з нашими клієнтами, розуміють, що дійсно це наші клієнти, тому що у нас є певні категорії визначені, і домовляються на той необхідний час, коли їм необхідно їхати або на процедури, або на лікування, або на огляд у лікарню".

Один з координаторів проєкту, Артем Дєдков, розповів про алгоритм замовлення послуги:

"Якщо це з дому до лікарні або до якогось такого закладу, то це робиться за день до поїздки. Якщо це з лікарні додому – це швидке замовлення, тобто ми реагуємо одразу й викликаємо машину до закладу".

Як і для кого працює соціальне таксі в Чернігові
Артем Дєдков. ФОТО: Суспільне Чернігів

Інший координатор проєкту – Олександр Вайло, пояснив, хто може скористатися соціальним таксі.

"Це інваліди від другої групи, це пенсіонери від 75 років, це люди з порушенням опорно-рухового апарату, з порушенням зору, люди, які мають проблеми в самостійному пересуванні, яким потрібна допомога, люди, яким постійно потрібно їздити до лікарні, наприклад, якщо людина з діалізом і так далі, діти".

Поїздки здійснює перевізник, з яким підписано угоду. Безкоштовно скористатися таксі можна лише в межах Чернігова і лише до медичних закладів.

Соціальне таксі працює місяць, за цей час було 315 поїздок, послугою скористалося 76 людей.

Детальніше у сюжеті:

Читайте також:

Чому в Чернігові не працює єдиний басейн для немовлят

На початок