Вбивство афроамериканця Флойда: суд скоротив термін ув'язнення експоліцейського

Вбивство афроамериканця Флойда: суд скоротив термін ув'язнення експоліцейського

Вбивство афроамериканця Флойда: суд скоротив термін ув'язнення експоліцейського
.

Колишнього поліцейського Дерека Шовіна, засудженого за вбивство Джорджа ФлойдаЦе сталося 25 травня 2020 року, коли під час затримання Шовін упродовж 9 хвилин тримав коліно на шиї Флойда, той загинув від удушення. Убивство Флойда викликало масові протести проти расизму не тільки в США, а й в усьому світі. у травні 2020 року, засудили до позбавлення волі на 21 рік, пише NYT. Це нове рішення суду, яке було ухвалене через те, що Шовін визнав провину в порушенні конституційних прав Флойда та пішов на судову угоду.

Рішення про новий термін ув'язнення ухвалив Федеральний окружний суд США у штаті Міннесота 7 липня. Раніше експоліцейський вже отримав вирок у вигляді 22,5 року тюрми за вбивство Флойда, захист Шовіна це оскаржив. Новий вирок був винесений за окремою Федеральною справою про громадянські права, в якій Шовін визнав себе винним.

Під час першого судового процесу Шовін відразу визнав себе винним у навмисному позбавленні Флойда його прав, таким чином уникнувши ще одного тривалого судового розгляду. Угода на яку пішов Шовін під час другого засідання дозволила йому уникнути довічного ув'язнення.

Тепер умови ув'язнення Шовіна можуть поліпшитись. Його можуть перевести з одиночної камери в'язниці суворого режиму Міннесоти до федеральної в'язниці з кращими умовами.

Що відомо

  • 48-річний Джордж Флойд загинув 25 травня 2020 року під час затримання. Поліція приїхала через виклик про те, що Флойд у магазині Cup Foods нібито використав фальшиву купюру. Працівник магазину набрав 911 і також сказав, що Флойд виглядає "п'яним" і "не контролює себе". Під час арешту із застосуванням сили поліцейський Дерек Шовін душив Флойда коліном. Флойд просив його не вбивати та говорив, що "не може дихати". Ця фраза згодом стала одним з гасел протестів у США. Згодом Шовіна заарештували.
  • Суд присяжних визнав винним Шовіна у вбивстві другого, третього ступеня і ненавмисному вбивстві другого ступеня.
  • Через вбивство Флойда 26 травня 2020 у США почались масові протести проти расизму, зокрема набрав обертів рух BlackLivesMatter, який існував раніше. Протести супроводжувалися заворушеннями, підпалами та протистоянням з поліцією, на що правоохоронці відповіли застосуванням сльозогінного газу та гумових куль.
  • Міжнародний фонд Black Liver Matter Global Network Foundation отримав премію соціал-демократичної партії Швеції імені Улофа Пальме за правозахисну діяльність.
  • Наприкінці червня 2021 року суд визнав винним ексофіцера Шовіна в убивстві Флойда та засудив його до 22,5 років позбавлення волі. Дерек Шовін оскаржив це рішення та розповів про 14 причин перегляду свого вироку.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світ

На початок