"Тільки ворог цивілізованості може бити по педуніверситету". Зеленський — про зруйнований РФ виш у Харкові

"Тільки ворог цивілізованості може бити по педуніверситету". Зеленський — про зруйнований РФ виш у Харкові

"Тільки ворог цивілізованості може бити по педуніверситету". Зеленський — про зруйнований РФ виш у Харкові
Пам'ятник Григорію Сковороді, що стояв біля педуніверситету. 6 липня 2022 року. Фото: Суспільне

Президент України Володимир Зеленський відреагував на влучання російської ракети у будівлю Харківського національного педагогічного університету імені Сковороди.

У вечірньому зверненні 6 липня Зеленський порівняв атаку РФ з варварством.

"Сьогодні в Харкові російським ракетним ударом був зруйнований педагогічний університет — головний корпус, лекторій, університетський музей, наукова бібліотека. Це з точністю до 100% характеризує російське вторгнення. Якщо давати визначення, тому, що таке варварство, цей удар підходить найбільше. Тільки ворог цивілізованості і людяності може робити такі речі — бити ракетами по університету, по педагогічному університету", — сказав Зеленський.

"Пошкоджено цим ударом вже другий об'єкт, який присвячено Григорій Сковороді. Пам'ятник, що був на площі перед університетом, завалило уламками, але все ж таки пам'ятник не розбитий, але музей Сковороди, розташований на Харківщині, ще в травні згорів після російського обстрілу. Втім, перефразовуючи найвідоміші слова Сковороди, — як би окупанти не намагалися нас зловити, їм нас не спіймати. Ми обов'язково вистоїмо і все відновимо", — сказав президент.

Що відомо

  • Російська армія в ніч проти 6 липня обстріляла Харківський педагогічний університет ім. Сковороди. Загинув охоронець. Від обстрілу в центральному корпусі на вулиці Валентинівській обвалилися три поверхи.
  • Ректор вишу Юрій Бойчук заявив, що освітній процес в університеті триває, приймальна комісія працює, виш чекає заяв абітурієнтів.
  • Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Найцінніші експонати колекції вдалося врятувати, їх перемістили заздалегідь в безпечне місце.
На початок