Іванофранківка Юлія Лека стала чемпіонкою Європи з черлідингу

Іванофранківка Юлія Лека стала чемпіонкою Європи з черлідингу

Іванофранківка Юлія Лека стала чемпіонкою Європи з черлідингу
Фото: особистий архів Юлії Леки

Іванофранківка Юлія Лека зі своїм партнером Олександром Ушаковим з Києва вибороли золото на чемпіонаті Європи з черлідингу. Змагання відбулися в Афінах. Про те, як готувалися до чемпіонату Європи та як вдалося стати переможцями, танцівниця розповіла кореспондентці Суспільного.

На початку війни Олександр з дружиною переїхали в Івано-Франківськ. Тоді, каже Юлія, з'явилася інформація про те, що Україна може взяти участь у чемпіонаті Європи з черлідингу.

"Йому треба було собі знайти нову партнерку, тому що дівчинка, з якою він танцював цю програму раніше, переїхала за кордон. Він знайшов мене, знайшов нашу школу та запропонував мені поїхати на змагання", — розповідає Юлія Лека.

Іванофранківка Юлія Лека стала чемпіонкою Європи з черлідингу
Іванофранківка Юлія Лека. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Щодня впродовж двох місяців Юлія та Олександр тренувалися. У їхній категорії, окрім України, за перемогу боролися представники ще чотирьох країн — Словенії, Сербії, Чехії та Греції.

"Там є різні танцювальні напрями. Черлідинг — один з них, джаз і хіп-хоп. Ми танцювали хіп-хоп. Це була вікова категорія "дорослі". З нами ще їхали юніори, дітки, яких Олександр готував. Вони самі з Покровська, що на Донеччині. Олександр їм поставив номер ще до війни. І вони також вибороли "золото", — каже Юлія Лека.

Програму, з якою танцюристи перемогли на чемпіонаті, Олександр Ушаков виконував ще у 2019 році. Проте цього року з Юлею вони вирішили змінити один фрагмент.

"На фоні тих подій, які зараз відбуваються, ми хотіли максимально репрезентувати нашу Україну, оскільки трек "Stefania" вже розлетівся на простори всього світу. Ми вирішили взяти фрагмент пісні, проміксувати трошки, поміняти з окремою частиною нашого номера. Це було класне рішення, бо як тільки почався цей трек, а він тривав буквально 15 секунд, то весь зал буквально вибухнув в емоціях", — пригадує Юлія.

Іванофранківка Юлія Лека стала чемпіонкою Європи з черлідингу
Юлію та Олександра отримують нагороду. Фото: особистий архів Юлії Леки

Перемога на чемпіонаті — не єдине досягнення Юлії Леки. Сьогодні дівчина є суддею міжнародного класу за версією Hip Hop International USA. Окрім того, вона протягом п'яти років тренує власних учнів, які вже мають і свої досягнення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок